Четвер, 13 Червня, 2024

На Android створили додаток для боротьби з фальшивими новинами

Найбільший виробник мобільних процесорів Qualcomm допоможе користувачам смартфонів боротися з фейковими новинами. Разом зі стартапом Truepic він створив додаток камери для Android, який автоматично зберігає час та географічні координати місця зйомки. Особливість додатка в тому, що ці дані приховані і непомітні на перший погляд.

В онлайні популярна практика використання старих фотографій чи зовсім інших подій – подібне практикують не лише звичайні користувачі, а й новинні онлайн-видання. Наприклад, у новині про ураган в якійсь країні можуть використати зображення із руйнуваннями від потужного вибуху в зовсім іншій країні.

Додаток від Truepic додає в камеру Android спеціальний режим, в якому мобільник таємно і надійно зберігає інформацію про координати та час зйомки. Ці відомості зберігаються як для фото, так і відео. Редагування матеріалу залишить сліди у файлі.

Додаток є адаптацією ініціативи Content Authenticity Initiative до смартфонів. Цю ініціативу запустили серед інших такі компанії, як Twitter, Adobe, New York Times у спробі боротися з розповсюдженням фейкових матеріалів.

Головним недоліком Content Authenticity Initiative є добровільність його використання розробниками програмного забезпечення та користувачами. Рішення від Truepic та Qualcomm вбудовує систему в апаратні компоненти смартфонів, дозволяючи повсюдне використання технології. На чипах Qualcomm працює переважна більшість смартфонів, з мобільниками від Samsung включно. У Truepic кажуть, що рішення можна інтегрувати також у телефони Apple, які працюють на фірмових процесорах.

Система Truepic працює в захищеній від операційної системи ділянці процесора. У цій ділянціі, наприклад, виконується обробка платежів та сканування відбитків пальців. Коли користувач Android переводить камеру в захищений режим, дані з камери обробляються в цій ділянці, і на них накладається шифрування.

Для юзера процес зйомки нічим не відрізняється від звичайного. Однак додатки не можуть відредагувати знімок. Адже сучасні програми можуть «на льоту» робити людей красивішими, міняти небо та домальовувати відсутні на зображенні об’єкти.

Однак і в рішення Truepic є мінус – необхідно мати інтернет-доступ під час зйомки. Він потрібен, щоб отримувати поточний час із інтернет-серверів та уникнути ситуації, коли юзер перевів годинник та календар на потрібну йому дату.

У Truepic уже співпрацюють зі страховими компаніями та онлайновими торговими сайтами для запровадження створеного рішення і його популяризації. Наприклад, з таким рішенням можна знати, що фото виставленого на продаж смартфона зроблене незадовго до публікації, а не кілька місяців тому, і гаджет дійсно такий, як на фото.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися