На автомобілях може з’явитися ангел-охоронець

Інженери Toyota розробляють електронну систему, яка буде запасним пілотом, але не працюватиме більшість часу. Експерти називають її аналогом «ангела-охоронця» для водія і пасажирів, оскільки вона втручатиметься в управління тільки в крайньому випадку.

Нову систему створюють вчені з науково-дослідного інституту Toyota спільно з фахівцями з університету Мічигану. Якщо бортова електроніка за допомогою набору датчиків і камер розпізнає потенційно небезпечну ситуацію на дорозі, система спробує уникнути зіткнення, негайно задіявши екстрене гальмування, і навіть спробує об’їхати перешкоду.

Випробування пройдуть у гігантському рухомому симуляторі, побудованому Toyota в Японії. Тренажер демонструє водієві різні епізоди з вуличного водіння, а електроніка вивчає реакції людини в тій чи іншій ситуації, щоб навчитися втручатися в управління максимально швидко й ефективно.

 

Автомобільного ангела-охоронця навчатимуть на такому тренажері

Потім пройдуть випробування реальних автомобілів, обладнаних «ангелом-охоронцем». Вони відбудуться в бутафорському місті Mcity на території Мічиганського університету, який обладнаний повноцінними дорогами з розміткою, світлофорами, дорожніми знаками, тротуарами і муляжами будинків.