Субота, 22 Червня, 2024

Незрозуміле, але відоме слово «блокчейн»

Прогнози виправдалися – блокчейн став популярним інструментом. У ЗМІ це слово з’являється дедалі частіше, адже все більше індустрій впроваджують цю технологію. Ось п’ять фактів, щоб відоме слово «блокчейн» стало більш зрозумілим.

1. Не називайте її «блокчейном»

Перше, що вам треба знати, – слово блокчейн не позначає якусь єдину технологію. Так називають систему записів, в якій транзакції розподілені між всіма користувачами, а також відкриті для загального доступу. Одним із найвідоміших прикладів використання блокчейну є криптовалюта біткоїни. Але сьогодні подібну систему також використовують банки, медичні установи, фінансові організації тощо.

2. Безпека та прозорість

У системі, що використовує блокчейн, немає центрального вузла, який диктує іншим свої правила. Учасники обмінюються транзакціями через рівнозначну мережу, і кожен має повний список усіх дій інших. Періодично поточні записи підсумовуються та додаються до загального списку. Такі блоки мають додатково хеш – унікальне число, яке відповідає лише одному блоку. Якщо змінити дані у записах блоків, це змінить хеш, що одразу помітно.

3. Бізнес переходить на блокчейн

Система блокчейну виявилася корисною для убезпечення поточних даних та справ. Тому її впроваджує все більше компаній, з IBM та Microsoft включно.

4. Недоступність стороннім

Через те, що нові записи у блокчейн генерують комп’ютери, зникає необхідність у центрах довіри. Останні сьогодні є невід’ємною частиною ІТ-технологій, оскільки вони видають сертифікати безпеки. Але в такого підходу є свої недоліки: обчислювальна потужність комп’ютерів, що забезпечують роботу криптовалюти біткоїн перевищує сумарну потужність 500 суперкомп’ютерів. При цьому її недостатньо, щоб обробити обсяги транзакцій у біткоїн – для підтвердження деяких з них потрібно було до 30 хвилин. Системи з головним центром зазвичай потребують на це не більше кількох секунд.

5. Програмовані гроші

За допомогою блокчейну програми можуть стати фінансовими посередниками між замовником та постачальником. Наприклад, замовник може купити партію товару з умовою оплати після доставки. Спеціальні програми перевірять ці умови та переведуть кошти. При цьому всі записи про транзакції будуть публічно доступними, і їх можна буде перевірити.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися