Неділя, 14 Квітня, 2024

Користувачі відмовляються від SIM-карт: до 2025 року буде 3,4 млрд eSIM

Аналітики очікують, що в найближчі роки користувачі почнуть масово позбуватися фізичних SIM-карт. Їх вони мінятимуть на віртуальні eSIM, чия популярність до 2025 року зросте на 180%, кажуть у Juniper Research.

Якщо у 2021 році кількість eSIM складатиме 1,2 млрд, то до 2025 року вона зросте до 3,4 млрд. Майже 94% глобальних поставок eSIM припадатиме на сектор споживчої електроніки. Лідерами у підтримці цієї технології будуть гаджети від Apple та Google.

У 2019 році прогнози розвитку eSIM до 2025 року були значно скромнішими. У Counterpoint Research передбачали, що поставки таких пристроїв сягнуть 2 млрд штук.

До речі, передбачається, що eSIM нададуть користувачам більше гнучкості у виборі мобільного оператора. Однак ще у 2018 році керівна організація мобільного зв’язку GSMA призупинила впровадження eSIM через те, що в США найбільші мобільні провайдери швидко домовилися між собою, фактично утворивши монополію і позбавивши користувачів вибору.

У GSMA повідомили про роботу над eSIM ще у 2015 році на виставці Mobile World Congress. Першим пристроєм з eSIM став смарт-годинник Samsung Gear S2 Classic 3G, випущений у 2016 році.

Наразі програмовані картки eSIM поки підтримують роботу лише з одним оператором. Але асоціація GSMA планує запустити eSIM з підтримкою декількох мобільних операторів одночасно.

Перевага eSIM полягає в тому, що користувачеві не доведеться замінювати SIM-карти при зміні оператора: достатньо буде лише переключити опцію в меню свого гаджета. До того ж ці картки на 90% менші за фізичні SIM, що звільняє додаткове місце в смартфонах.

Вбудована SIM-карта дозволяє власнику смартфона самостійно вибрати оператора й тарифний план, однак вибір контролює виробник пристрою. Це означає, що виробник повинен почати переговори з операторами з позиції продавця тарифів, – а це зовсім інший світ, в якому діють абсолютно інші закони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися