Четвер, 22 Лютого, 2024

На Місяці влаштують автомобільні гонки Moon Mark на радіокерованих машинах

Уже наступного жовтня світ може із захопленням спостерігати за унікальною подією – автомобільними перегонами Moon Mark. Їхня унікальність у тому, що вони відбуватимуться на Місяці, а машини будуть радіокерованими – гонщикам доведеться якось компенсувати кількасекундну затримку проходження сигналу.

Автомобілі для Moon Mark розроблятимуть школярі під керівництвом дизайнера McLaren P1 Френка Стефенсона. Кожна з двох машин важитиме близько 2,5 кг, а їхній механізм розгортання – ще 3 кг.

Загальна вага у 8 кг є проблемою, якщо мова йде про доставку на Місяць. Компанія Astrobotic має тариф у $1,2 млн за кілограм.

Автомобілі Moon Mark доставить на Місяць інша компанія – вони полетять на 100-кілограмовому модулі Nova-C від Intuitive Machines. Цей модуль буде одним із декількох, які запустить у космос ракета SpaceX Falcon 9 у жовтні 2021 року.

Гонки відбуватимуться в реальному часі, і їхня мета – популяризувати науку та техніку і показати, що це може бути весело. Дві команди гонщиків будуть обрані серед шести команд-претендентів з американських школярів.

Технічний директор Moon Mark Тодд Воллеш каже, що автомобілі будуть їздити по трасі, яку ще потрібно визначити. Дизайном траси займається Герман Тільке, який створив усі свіжі траси Formula One.

Автомобілями керуватимуть через Wi-Fi, який доставлятиме сигнал до посадкового модуля, а той – на Землю. У Moon Mark кажуть, що затримка передачі сигналу буде мінімальною, й очікують відображення гонки майже в реальному часі.

Однак Місяць знаходиться так далеко (384 тис. км), що радіосигналу потрібно 1,3 секунди в один бік. Тому реакцію гоночної машинки водії на Землі побачать не раніше, ніж за 2,6 секунди після натиснення кнопки. Залишається питанням, як у Moon Mark реалізують гонки, що близькі до реального часу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися