Вівторок, 25 Червня, 2024

Новий Рік та Різдво по інтернету: 5 порад, як провести святкові дні у віддаленому режимі

Україна може повторити весняний досвід та закритися для стримування розповсюдження COVID-19. Як саме це буде і чи буде взагалі, поки невідомо – влада обіцяє вирішити в першу п’ятницю грудня. У будь-якому випадку, збиратися групами в десятки людей для святкування залишається небезпечно. Цього року в моді зустрічі онлайн через такі додатки, як Skype, Zoom, Teams, Meet та інші. Ось кілька порад, як провести святкові дні у віддаленому режимі по інтернету.

  1. Завчасно подбайте про інфраструктуру

Задовго до Нового року подбайте про своє інтернет-обладнання. Перевірте, чи ваше домашнє з’єднання Wi-Fi здатне видавати високу швидкість у всіх кімнатах будинку.

Подивіться, що коїться зі зв’язком Wi-Fi у години пік, коли сусіди також активно користуються інтернетом. Адже Wi-Fi має дуже обмежену кількість каналів і просто не розрахований на одночасну роботу десятків точок доступу. При їхній інтенсивній роботі вони заважають один одному, внаслідок чого швидкість роботи Wi-Fi падає, збільшується ймовірність обривів.

Якщо ваш Wi-Fi у звичайні дні демонструє проблеми з пересиланням, в Новорічну ніч чи Різдво він може «лягти». Подумайте про оновлення роутера для роботи в діапазоні 5 ГГц, переконфігурацію своєї мережі тощо.

  1. Подбайте про техпідтримку близьких

Вирішивши інфраструктурні проблеми своєї мережі, не забудьте, що у ваших близьких та друзів можуть бути схожі труднощі. Завчасно до свят поговоріть з ними на цю тему, запропонуйте дієві кроки вирішення проблем. Краще, якщо ви самостійно допоможете їм вирішувати труднощі з комп’ютерами та Wi-Fi або наймете локального професіонала для цього.

  1. Що робити онлайн

Подумайте, чим ви будете займатися по відеозв’язку з друзями та близькими в Новорічну ніч чи Різдво. Можна разом дивитися фільми (читайте «Як в самоізоляції карантину дивитися фільми разом з друзями»), грати в ігри (як класичні, так і онлайнові для відеоконференцій).

  1. Уникайте дивних звуків

Якщо ви плануєте провести по інтернету святкову вечерю – тримайте палець на кнопці «Вимкнути звук». Віртуальним гостям не варто чути звуки жування та інші звуки.

Подбайте про освітлення, адже камери «бачать» гірше за людське око. Тому світло в кімнаті повинне бути яскравішим, щоб вас добре було видно на екрані. Також подумайте, де розмістити камеру, щоб ракурс був найкращим.

  1. Дозвольте дітям бавитися

Звичайний відеосеанс може бути нудним, особливо для дітей. Дозвольте їм побавитися з фільтрами, штучним інтелектом та іншими можливостями, які пропонують комунікаційні додатки. Створіть для дітей окремий чат, де вони можуть почуватися вільно.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися