Неділя, 19 Травня, 2024

Apple дозволила сторонні системи оплати на iPhone, але так, що додатки не здешевшають

Apple програла у багаторічній боротьбі за свою монополію на комісію при покупках в додатках iPhone. Багато хто очікував зниження рівня комісій та здешевлення покупок в додатках. Але Apple дозволила сторонні системи опати таким чином, що розробникам вигідніше не впроваджувати їх.

Верховний суд США завершив судову битву між Epic Games і Apple. Щоб відповідати постанові, виробник iPhone скорегував свої правила iOS App Store. У результаті розробники тепер можуть залучати альтернативні методи оплати у своїх програмах для iPhone.

Хоча спочатку ця зміна може здатися довгоочікуваною перемогою, насправді вона супроводжується обмеженнями, які перешкоджають розробникам приймати її. Насправді деякі розробники можуть втратити більше грошей, якщо зперейдуть на сторонні системи оплати.

Перш ніж розробник зможе посилатися на альтернативний спосіб оплати у своєму додатку, він повинен надіслати письмове прохання та дочекатися дозволу Apple. Щоб отримати дозвіл, додаток для iOS/iPadOS має бути доступним у магазині в США, оскільки ця зміна не вплине на решту світу.

Додаток також має підтримувати платежі IAP від Apple до тих пір, поки реалізовано зовнішнє посилання для оплати покупок в додатку. Ті, хто бере участь у партнерській програмі відео та/або партнерській програмі Apple, не мають права подавати заявку.

Хоча отримати дозвіл від Apple має бути досить просто, компанія встановила кілька обмежень, які за своєю суттю перешкоджають розробникам його впроваджувати. Основні правила включають наступне:

  • На зовнішню систему оплати можна посилатися лише на одному екрані програми.
  • Кнопка має відкривати пов’язану веб-сторінку у веб-переглядачі користувача за умовчанням, а не у програмі.
  • Посилання не може мати додаткових параметрів або перенаправляти користувачів на інші веб-сторінки.
  • Розробник повинен застосувати аркуш попереджень Apple, коли користувач натискає зовнішнє посилання. У аркуші підкреслюється, що Apple не несе відповідальності за конфіденційність і безпеку користувача під час здійснення покупок за межами її платформи.
  • Розробник не може перешкоджати користувачам використовувати систему IAP від Apple, але вони можуть порівнювати ціни або висвітлювати пропозиції.
  • Потік зовнішніх платежів розробника не повинен імітувати систему IAP від Apple.
  • Розробник не може посилатися на зовнішній спосіб оплати в списку App Store.

Наведені вище обмеження можуть відлякати розробників і користувачів від вибору зовнішніх методів оплати. Тим не менш, Apple також включила умову, щоб ще більше утримувати розробників від використання альтернативних методів оплати.

Розробники повинні сплачувати Apple комісійні від 12% до 27% за покупки, ініційовані в сторонній системі оплати. Для довідки, компанія стягує з розробників від 15% до 30% за використання власної системи оплати IAP App Store.

Це означає, що розробникам доведеться платити Apple до 27% разом з іншими комісіями, які вони сплачують за обробку платежів на своїх веб-сайтах. Не кажучи вже про додаткові витрати та клопоти, пов’язані з періодичним наданням необхідної звітності Apple.

У результаті багатьом розробникам може бути дешевше просто продовжувати використовувати метод оплати Apple і взагалі не посилатися на зовнішні опції оплати покупок в додатку.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися