Середа, 29 Травня, 2024

Найсучаснішим 1-нанометровим процесорам заважають багатоповерхівки

Процесори, які виготовлені за технологічними нормами в 1 нанометр, мають бути піком кремнієвої технології – менші розміри може бути опанувати дуже складно, якщо можливо для кремнію. Тайванський виробник TSMC уже готовий запустити виробничий план для цих чипів. Однак на перешкоді таким чипам стали багатоповерхівки та їхні мешканці.

Компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd заявила, що не буде будувати передову фабрику 1-нанометрових мікросхем у сільській частині північного Тайваню після того, як місцеві жителі протестували проти того, що вони не хочуть переїжджати. Їм би довелося переїхати, щоб звільнити місце для будівництва нового заводу в уже існуючому індустріальному парку.

Виробничий гігант заявив, що співпрацюватиме з урядовою адміністрацією наукового парку «для оцінки землі на Тайвані, придатної для будівництва напівпровідникових заводів». У ньому не згадувалися потенційні альтернативні майданчики.

Найбільший у світі виробник чіпів за контрактом мав намір побудувати фабрику 1-нанометрових чіпів у Лонгтані, згідно з повідомленням Центрального інформаційного агентства в грудні, яке цитує представника адміністрації наукового парку.

Наразі найдосконалішою у масовому виробництві є 3-нанометрова технологія TSMC. Виготовлені на її базі процесори споживають менше енергії та менше гріються, порівняно з аналогами від інших виробників, скажімо, Samsung. Наприклад, гірша енергоефективність процесорів Snapdragon 888 та 8 Gen 1 частково пояснюється тим, що вони виготовлялися на фабриках Samsung, а ось Snapdragon 865 та 855 демонстрували поліпшену енергоефективність, бо виготовлялися на TSMC.

Міністр економіки Тайваню Ван Мей-хуа заявив, що уряд допоможе TSMC з її потребами в землі, воді та електроенергії, враховуючи, що напівпровідники є однією з найважливіших галузей промисловості острова.

Чень Чі-май, мер міста Гаосюн на півдні, де TSMC зараз будує фабрику 2-нанометрових мікросхем, сказав, що в його місті достатньо води, електроенергії та землі для нових заводів з виробництва напівпровідників.

“Можливості зарезервовані для тих, хто готовий”, – сказав він журналістам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися