Середа, 29 Травня, 2024

Смарт-годинники можуть отримати новий тип процесора: Google та Qualcomm оснастять їх RISC-V

Сьогодні майже 100% будь-якої портативної електроніки працює на базі чипів ARM. Але залежність від однієї компанії та необхідність платити їй роялті підштовхує Google та Qualcomm до експериментів. Ці два гіганти оголосили, що вони домовилися розширити своє партнерство на розробку платформи Snapdragon Wear на основі RISC-V. Це означає, що смарт-годинники на базі Wear OS можуть стати першими девайсами, які ознаменують перехід на дійсно новий тип процесора.

Qualcomm працюватиме над апаратним забезпеченням на основі RISC-V для носимих пристроїв, тоді як Google працюватиме над програмним забезпеченням для цих девайсів. Загалом це означає, що дві компанії спільно розробляють платформу RISC-V для носимих пристроїв — спочатку для смарт-годинників, але, можливо, для чогось більш просунутого в майбутньому.

В повідомленні бракує багатьох деталей. Наприклад, ми не знаємо, чи замінить платформа Qualcomm Snapdragon Wear усі свої ядра на RISC-V, чи все-таки деякі ядра залишаться на базі Arm.

З огляду на перехід Apple з чипів архітектури Intel x86 на чипи архітектури ARM, може здатися, що у ARM безхмарне майбутнє. Однак ARM уже відчула смак монополії і уже в 2022 році з’явилася інформація про запровадження нею таких умов ліцензування своїх ядер, що це може сповільнити еволюцію смартфонів починаючи з 2024 року.

А за кілька місяців до цього доля ARM та усіх від неї залежних повисла під питанням. У той час NVIDIA хотіла купити ARM, що могло значно змінити хто має доступ до ядер ARM.

Тому не дивно, що Apple вже вивчає можливість відмови від ARM, попри те, що компанія лише кілька років як почала титанічний перехід усіх своїх комп’ютерів та ноутбуків на ARM. Apple цікавиться саме RISC-V – вона вже шукає програмістів для цієї архітектури.

Також існують чутки, що Intel розглядає можливість відмовитися від своєї архітектури x86 на користь RISC-V.

Архітектура RISC-V є дуже молодою порівняно з архітектурами Intel x86 та ARM, однак вона активно захоплює ринок. Адже її перевага – відкритість, що дозволяє виробникам гаджетів не залежати від виробників процесорів та володарів прав на архітектуру, таких як Intel, AMD, ARM, Qualcomm, Apple. Експерти прогнозують, що RISC-V дозволить створювати процесори так само вільно, як сьогодні створюються додатки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися