Windows 10 Mobile залишилося півтора року – потім її замінить універсальна ОС

Навіть власні продукти Microsoft поступово перестають працювати на Windows 10 Mobile

Через півтора роки Microsoft планує в черговий раз спробувати свої сили в мобільному сегменті. Саме за такий термін у компанії планують випустити нову універсальну ОС. Вона замінить наявну сьогодні Windows 10 Mobile, яка фактично вже «мертва».

Windows 10 Mobile

Нові дані говорять про те, що майбутня операційна система носить кодове ім’я Andromeda OS. Цікаво, що Google також працює над таємничою ОС, яка носить таку ж робочу назву.

Мобільні пристрої з Windows 10 Mobile, які є на ринку, оновлення до Andromeda не отримають. Ці гаджети отримуватимуть оновлення точно до моменту випуску нової ОС. У зв’язку з цим компанія відмовилася від розробки двох великих оновлень, які повинні були б вийти для Windows 10 Mobile в майбутньому.

Фактично мобільна Windows 10 Mobile вже вмирає – Microsoft не збирається випускати нові смартфони або особливо розвивати цю ОС. Наприклад, нещодавно Microsoft показала, як будуть працювати функції інтеграції ПК з Windows та смартфонів iPhone та Android. Для цього компанія розробила функцію «Продовжити на ПК», яка виявилася недоступною на гаджетах з Windows 10 Mobile. Це настільки розізлило фанатів цієї мобільної платформи, що топ-менеджерам Microsoft довелося відповідати. Віце-президент Джо Бельфіор сказав: «Ми не ненавидимо Windows Phone. Насправді ми намагаємося принести деякі переваги цієї платформи на iOS та Android».

Microsoft вибрала щодо своїх мобільних ОС стратегію тихого знищення: офіційно компанія нібито підтримує гаджети та випускає оновлення, але фактично асортимент та можливості продовжують зменшуватися. Наприклад, найсвіжішу мобільну ОС від Microsoft отримають далеко не всі користувачі Windows 10 Mobile. Оновлення Creators Update офіційно доступне лише 13 моделям телефонів, з яких лише 6 мають на собі позначку Lumia.

Іншим кроком Microsoft стало те, що компанія прибрала з магазину додаток Upgrade Advisor, який дозволяв власникам телефонів з Windows Phone 8.1 перейти на Windows 10 Mobile. Користувачі також звітують, що програма тестових випусків Windows 10 Mobile вже недоступна для Windows Phone 8.1.

Такі дії Microsoft призвели до того, що власники телефонів з початковою Windows Phone 8.1, які після купівлі перейшли на Windows 10 Mobile, стали заручниками ситуації. Якщо вони повернуться на Windows Phone 8.1, то вже не зможуть інсталювати Windows 10 Mobile. І це суперечить словам програмного інженера Microsoft Донни Саркар, яка торік на запитання фаната відповіла, що Microsoft підтримує Windows 10 Mobile та рухатиме попит на лінійку Lumia.

Навіть власні продукти Microsoft поступово перестають працювати на Windows 10 Mobile. Наприклад, Skype підтримує не всі версії цієї ОС – офіційно він сумісний лише з Windows 10 Mobile 1607, більше відомою як Windows 10 Anniversary Update.

Ще одним кілком у платформу Windows Mobile стало бажання Microsoft продавати власні Samsung Galaxy S8. Ці гаджети матимуть фірмові додатки, такі як Office, OneDrive, Skype та Outlook.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я