Неділя, 23 Червня, 2024

NASA хоче розгорнути 4G на місяці, компоненти надасть Nokia

NASA хоче скористатися напрацюваннями Nokia, яка в 2018 році показала концепт системи мобільного зв’язку 4G для Місяця. Космічне агентство нещодавно передало Nokia $14,1 млн для втілення цього плану в реальність. Проект є частиною загальної концепції NASA із дослідження Місяця із загальним бюджетом $370 млн.

Мобільний зв’язок на Місяці мають розгорнути до 2028 року. У NASA хочуть, щоб ця система комунікації підтримувала зв’язок на більшій відстані, мала вищу швидкість передачі та підвищену надійність, ніж цього вимагають поточні стандарти.

Побудована Nokia мережа має забезпечити зручнішу комунікацію між місячними модулями, роверами та астронавтами. На суму $14,1 млн фахівці компанії проаналізують поточні технології зв’язку та запропонують відповідні до умов Місяця модифікації.

Стільниковий зв’язок на Місяці хочуть організувати вже багато років. Nokia, наприклад, обіцяла запустити перший комплект обладнання в 2019 році, але цього не сталося, а один із партнерів збанкрутував.

А одним з перших проектів по запуску 4G на Місяці став концепт компанії Part Time Scientists, який представили в 2017 році. Перший модуль планували запустити в 2018 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися