Четвер, 25 Липня, 2024

Наука зробила революцію: винайшли морозиво, що не тане

Морозиво в літню спеку, можливо, найкраще, що може бути. І вже ми зможемо не квапитися з’їсти морозиво, адже воно не танутиме. Вчені винайшли компонент, який дозволяє тримати морозиву свою форму кілька годин поспіль. Вони кажуть, що це дуже близько до морозива, яке не тане.

Інновація походить від Університету Вісконсіна-Медісон. Рослинні сполуки, які називаються поліфенолами, є секретом того, як заморожені ласощі не перетворюються на калюжі, за словами Камерона Вікса, аспіранта факультету харчових наук університету, який стоїть за проектом.

«Додавання поліфенолів до морозива може створити продукт, який зберігає свою форму більше чотирьох годин при кімнатній температурі. Це досить близько до морозива, яке не тане», — сказав Вікс в прес-релізі університету.

Хоча поліфеноли не перешкоджають фактичному таненню льоду, вони, додані до морозива, взаємодіють з жирами та білками у вершках, згущуючи суміш. Завдяки цьому кондитерський виріб довше тримає форму при кімнатній температурі та запобігає липкості.

Ефект подібний до стабілізаторів, які вже використовуються для полегшення транспортування морозива.

Але поліфеноли можуть бути більш природною альтернативою, сказав Вікс. Ці сполуки містяться в чаї та ягодах і навіть пов’язані з такими перевагами, як здоров’я серця.

Однак на морозиво майбутнього, можливо, доведеться почекати трохи довше. Потрібні додаткові дослідження, щоб знайти точну кількість поліфенолів, щоб морозиво залишалося стабільним, не впливаючи на його смак, щоб ви могли мати менш брудне, але все одно смачне частування.

«Морозиво — це така складна система, — сказав Вікс у прес-релізі. -Здатність зрозуміти всю науку, що стоїть за цим, ви можете зробити харчові продукти кращими, більш екологічними, і ви можете створювати кращі системи, які годують світ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися