Науковці повісили 16 котам камери на шию і відпустили: ось які результати отримали

Виявилося, що коти не ліниві, як це вважається.

Крихітні камери дозволили розвінчати популярні міфи про котів. Учені наділи 16 камер на шию цим домашнім улюбленцям і відпустили їх гуляти як звичайно протягом чотирьох років. Дослідження є інноваційним, оскільки коти не бажали носити великі камери, як це покірно роблять інші тварини, з акулами та пінгвінами включно.

Виявилося, що коти не ліниві, як це вважається. «Котів вважають відносно лінивими, особливо порівнюючи із собаками. Але ми побачили, що коли вони на природі, вони стають супернастороженими, – розповідають науковці. – Вони аналізували навколишнє середовище іноді по півгодини».

Також виявилося, що коти є досить соціальними тваринами. «Навіть попри те, що коти є глибокими індивідуалістами, вони не завжди деруться з іншим котом, коли його зустрічають, – розповідають науковці. – Часто вони сідають один навпроти одного на відстані кількох метрів і проводять так до півгодини. Вони можуть оцінювати один одного. Іноді вони вітаються, коротко торкаючись носами».

Екологи кажуть, що невеликі камери мають потенціал поліпшити якість життя домашніх тварин. Наприклад, існують дебати про те, де повинні жити коти: в приміщенні чи на вулиці. Крихітні камери на звірах дозволяють спостерігати за ними і встановити їхні індивідуальні вподобання. Наприклад, тварина може бути більше роздратована, коли знаходиться в приміщенні, а може, навпаки, боятися відкритого простору. Власники тварин можуть реагувати відповідним чином, наприклад, більше часу вигулюючи свого улюбленця на вулиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я