SpaceX Ілона Маска отримала дозвіл на запуск 7500 супутників для космічного інтернету

Ще в 90-х роках ідею глобального доступного супутникового інтернету намагався втілити Тім Фаррар – глава супутникової компанії TMF Associates.

Федеральна комісія зв’язку СШУ (FCC) одноголосно прийняла історичне рішення з розвитку інтернету. Вона дозволила компаніям SpaceX, Telesat Canada, Kepler Communications Inc та LeoSat MA запустити нове джерело широкосмугового інтернет-покриття – із супутників. Пересилання даних буде доступне серед іншого для сенсорів та інших «розумних» пристроїв.

Чиновники FCC погодилися із запитом SpaceX, яка належить Ілону Маску, на отримання додаткових частот, а також запуск 7500 супутників на низьку навколоземну орбіту. На початку 2018 року SpaceX прохала дозвіл на розгортання лише 4425 супутників.

У рішенні FCC говориться, що додаткова кількість супутників до початкової заявки SpaceX дозволить компанії розширити географічне покриття та пропускну спроможність як у всьому світі, так і в США.

Супутниковий інтернет може виявитися суттєвим ривком уперед для жителів віддалених регіонів, де сьогодні економічно необґрунтовано розгортати мобільні мережі чи дротову інфраструктуру. Космічний інтернет також стане в пригоді під час стихійних лих та катастроф, коли наземні мережі часто виявляються зруйнованими.

Про плани створити глобальне супутникове інтернет-покриття Ілон Маск повідомив у 2015 році. Тоді він також сказав, що супутниковий сервіс допоможе забезпечити фінансування для будівництва поселення на Марсі.

Ідея супутникового інтернету не нова, і подібні існують нині. Однак це дороге та повільне рішення на основі супутників на геостаціонарній орбіті, через що воно має дуже обмежену аудиторію. SpaceX планує використати супутники на низькій орбіті, завдяки чому вони пересилатимуть дані швидше. Самі супутники будуть компактними та дешевими, що дозволить розширити аудиторію користувачів сервісу.

Ще в 90-х роках ідею глобального доступного супутникового інтернету намагався втілити Тім Фаррар – глава супутникової компанії TMF Associates. Він разом з корпорацією Teledesic LLC намагався побудувати угруповання супутників на низьких орбітах. Фінансуванням Teledesic займалася серед інших Microsoft. Проект інтернету з космосу, який у сумі обійшовся близько $9 млрд, виявився фінансово і технічно неуспішним, і його у 2002 році зупинили.