Середа, 6 Грудня, 2023

Через Google ми вважаємо, що розумніші, ніж насправді

Пошукові системи і різні бази даних на кшталт IMDb чи Вікіпедії стали невід’ємною частиною життя сучасних людей. Однак доступ до сучасних технологій, який дозволяє тримати знання всього світу буквально «на кінчиках пальців», замість того, щоб зробити нас розумнішими, дає зворотний результат.

Учені з Єльського університету провели ряд масштабних досліджень та з’ясували, що доступність інформації, особливо з пошукових систем, може призвести до надмірної самовпевненості людей при прийнятті рішень. Усього в експерименті брали участь 1000 студентів. Група респондентів, яка отримувала дані з Мережі, демонструвала впевненість, що їхня думка і розуміння питання точніше, ніж у групи, яка отримувала знання традиційними способами: прочитавши книгу або від викладача. Інтернет-користувачі також були впевнені, що у них гостріший розум. Навіть якщо пошук в інтернеті не давав результатів, ця група була впевнена у своїй правоті.

Експерти кажуть, що користувачі не можуть тверезо оцінити свої розумові здібності, оскільки будь-яка інформація завжди знаходиться під рукою. Із часом ця група людей усе складніше відрізняє свої знання від можливості знайти інформацію в Мережі.

«Інтернет є потужним середовищем, де ви можете ввести будь-яке питання і отримати доступ до світового знання на кінчиках ваших пальців. Стає легше сплутати власні знання з цим зовнішнім джерелом, – коментує результати роботи керівник дослідження Метью Фішер. – Коли ці люди дійсно користуються власними знаннями, вони можуть не усвідомлювати, як багато знають вони і наскільки залежать від інтернету».

Дослідники попереджають, що поширення мобільного інтернету і смартфонів тільки ускладнює ситуацію, оскільки пошук виявляється практично завжди в межах досяжності. Найнебезпечнішим наслідком вони вважають вплив на тих людей, хто приймає рішення в серйозних галузях, наприклад, політиці чи бізнесі.

При цьому вчені підкреслюють, що інтернет і приносить велику кількість переваг для суспільства, тому не потрібно його уникати. Однак не варто покладатися в усьому на акумулятор смартфона, оплачений рахунок і доступ до Мережі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися