Середа, 24 Липня, 2024

NFC буде не лише гаманцем, а ще й зарядкою для гаджетів

Технологія близької комунікації NFC сьогодні використовується переважно для здійснення мобільних платежів. Але її розробник, форум NFC Forum, випустив апдейт. З ним NFC зможе також заряджати малопотужні гаджети – навушники, гарнітури тощо.

Про наявність функції заряджання через NFC має свідчити підтримка специфікації Wireless Charging Specification (WLC) у характеристиках смартфона. Заряджати таким чином можна буде сумісні гаджети з потужністю до одного вата. Окрім цього, оснащені цією технологією пристрої зможуть обмінюватися даними між собою по NFC.

Стандарт NFC WLC придатний до використання не лише в смартфонах. Його можна вбудовувати в зарядні пристрої, комп’ютери, планшети, ігрові контролери. Наприклад, контролер ігрової приставки Wii U оснащений чипом NFC.

Сьогодні виробникам доводиться реалізовувати власні технології так званого зворотного заряджання – підзаряджання одних гаджетів від інших, а не з розетки чи повербанка. У Samsung розробили технологію Wireless Powershare, яка базується на стандарті Qi. Huawei реалізувала подібне рішення на своєму Mate 20 Pro. Новий стандарт WLC може поліпшити сумісність заряджання між гаджетами різних виробників.

Для українців наявність NFC не є ключовою у виборі смартфона, але українці входять у топ-10 за кількістю NFC-платежів. А що таке технологія NFC та як вона працює, читайте в статтях «Что такое NFC-метки» та «Тесное общение гаджетов: NFC в деталях».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися