Середа, 29 Листопада, 2023

Ні краплини всередину: від чого масово «мруть» смартфони

young-woman-with-broken-phone

За словами аналітиків IDC, майбутнє – за водостійкими смартфонами. Адже найбільша кількість поломок пристроїв сьогодні припадає на випадкові події, значна частка серед яких належить ушкодженням через падіння у воду.

Майже 95% всіх поломок смартфонів відносяться до випадкових пошкоджень. При цьому 35% таких поломок трапляються після того, як гаджет потрапляє у воду. Це друга за розмірами причина «загибелі» смартфонів в усьому світі. Причому першу причину аналітики IDC у своєму звіті не називають, хоча вказують, що вона носить характер випадкового пошкодження.

За даними експертів, у країнах Західної Європи щодня тоне близько 100 тис. смартфонів. Загальний збиток від таких негараздів становить $10,7 млрд на рік. «Це шкода не тільки користувачів, але і виробників девайсів, операторів, ритейлерів і збиток для навколишнього середовища», – пишуть аналітики у звіті. У підсумку, за словами фахівців IDC, на ринку намітилося зростання попиту на вологозахищені і водонепроникні пристрої.

За три квартали 2017 року ринок таких пристроїв у Західній Європі виріс на 45,2%, тоді як ринок не захищених від води гаджетів знизився на 17%. Кількість не захищених від води смартфонів із січня по вересень 2016 року склала 75,2 млн штук. Кількість відвантажених постачальниками вологозахищених смартфонів досягла 22,5 млн штук – 23% від загальної кількості мобільних телефонів.

Одними з головних рушіїв нової тенденції стали девайси Samsung і Huawei, а також iPhone 7 і iPhone 7 Plus з класом захисту IP67. Такий індекс передбачають можливість безпечного занурення гаджета у воду на глибину до одного метра. Наступний клас захисту, з вісімкою на кінці, дозволяє опустити девайс на глибину до трьох метрів і на короткий час залишити його там без шкоди.

bufer-obmena01

«Зараз смартфони використовуються переважно в робочий час, але тенденція до збільшення періоду їхнього використання збільшить і кількість випадковостей, на кшталт падіння на підлогу або у воду. Розвиток нанотехнологій та поліпшеного дизайну повинні звести проблему водної загрози нанівець», – пояснив директор відділу IDC з дослідження мобільних пристроїв у Європі Франциско Джеронімо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися