Субота, 24 Лютого, 2024

Nokia будує мережу 5G

Передбачалося, що піонером впровадження мереж нового покоління мобільного зв’язку стане Південна Корея, в якій запланували розгорнути тестову експлуатацію інфраструктури 5G до 2017 року. Однак її може випередити Фінляндія, де Nokia хоче запустити тестову мережу вже наступного року. Тестовим майданчиком стане місто Оулу, який обрали через велику кількість експертів, які в ньому працюють. Вони підготували місто до впровадження 3G ще в 90-х роках.

Спочатку Nokia разом з науковцями самостійно розвиватиме цей проект, однак з ростом мережі компанія обіцяє допустити до нього інвесторів та конкурентів. Адже компанія хоче не просто створити черговий стандарт зв’язку, але розробити його так, щоб він задовольняв більшість.

Стандарт 5G поки ще знаходиться в стадії початкових випробувань, і немає його чітких технічних характеристик. Експерти кажуть, що мережі такого формату матимуть в тисячу разів більшу ємність за кількістю абонентів та пересилатимуть дані від 10 до 100 разів швидше. Це означатиме, що файл розміром 800 МБ можна буде завантажити менш ніж за одну секунду. Для зв’язку 4G LTE на таке ж завдання потрібно більше 40 секунд. Затримка при доступі до інформація зменшиться у п’ять разів, а енергоспоживання – до 90%.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися