Норвезький флот круїзних кораблів до 2021 року перейде на паливо з рибних відходів

Новий процес отримання палива передбачає переробку органіки на біогаз.

Норвезька круїзна компанія Hurtigruten незвичним чином вирішила проблему дорогої нафти. Вона до 2021 планує перевести свій флот на паливо з рибних відходів. Згодяться також інші органічні рештки.

Новий процес отримання палива передбачає переробку органіки на біогаз. Це відновлюване джерело енергії після цього перетворюють на рідину, яка вже безпосередньо використовуватиметься у двигунах кораблів. Додатково судна оснастять великим масивом батарей.

Hurtigruten володіє флотом з 17 суден, і на біопаливо до 2021 року переведуть щонайменше 6 кораблів. Компанія проводить маршрути в Антарктиці та Арктиці, які є дуже чутливими в екологічному сенсі регіонами.

Представники компанії кажуть, що стабільний доступ до великих обсягів органічних відходів дозволить отримати надійне джерело біогазу та посісти унікальну позицію на світовому ринку такого джерела енергії.

За даними Європейської асоціації біогазу (EBA), кількість заводів з його виготовлення між 2009 та 2016 роками зросла з 6 227 до 17 662 фабрик. Це зростання на 11 435 одиниць, і найбільшим воно було в період з 2010 по 2012 роки. Більшість цього зростання стало результатом впровадження як сировини сільськогосподарських відходів. Його доповнює залучення в ролі сировини відходів каналізації, сміттєвих звалищ та інших типів відходів.