Субота, 13 Липня, 2024

Ноутбук MNT Reform – перший у світі з ортолінійною клавіатурою

Готується до виходу перший в світі ноутбук з ортолінійною клавіатурою. Така клавіатура має бути зручнішою при інтенсивному друкуванні, ніж традиційна QWERTY.

Розкладка ортолінійної клавіатури не відрізняється від розкладки звичайних клавіатур. Її головна відмінність – розміщення кнопок одна відносно одної.

У традиційній клавіатурі кнопки розміщені в шаховому порядку, а в ортолінійній вони знаходяться строго одна навпроти іншої без зміщення. Прихильники такого дизайну кажуть, що палець при цьому проходить менший шлях і тому друкувати на ній можна швидше.

Ортолінійні клавіатури самі по собі не є чимось дивним і випускаються давно. Однак це не стосується лаптопів.

Гаджет MNT Reform від компанії MNT Research розроблений дизайнером Лукасом Хартманном. Він дозволяє легко змінювати майже усі свої елементи конструкції. Компанія надає користувачам всю документацію для модифікації.

Компанія OLKB створила для MNT Reform ортолінійну клавіатуру, яку юзери зможуть замінити самостійно. Її також можна буде встановити не тільки в MNT Reform, але і в спеціальний корпус MNT Keyboard для використання її в якості звичайної клавіатури для ПК.

До речі, компанія Modulo Industries розробляє ортолінійну клавіатуру для деяких моделей Lenovo ThinkPad. Вона також може використовуватися у ролі зовнішньої клавіатури.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися