Ноутбуки та монітори також будуть вигоряти: аналітики прогнозують перехід на технологію OLED

при цьому вона має низку суттєвих недоліків для споживача

Панелі OLED цього року почнуть поширюватися в сегменти ноутбуків і настільних моніторів. Аналітики DigiTimes прогнозують, що двигуном попиту виступлять ігрові дисплеї великого розміру. Сьогодні ці сегменти використовують технологію рідкокристалічних екранів LCD.

Свої висновки експерти Digitimes Research зробили, проаналізувавши експонати виставки CES 2019. Аналітики побачили, що основні сили у найближчий рік вендори кинуть на пристрої відображення з підтримкою роздільної здатності 8К і нові застосування панелей OLED.

Поставки ігрових ноутбуків і моніторів значно збільшилися у 2018 році. Очікується, що цього року зростання виражатиметься двозначним числом. Це одна з причин, чому цей сегмент вважається постачальниками ПК одним із головних способів збільшення прибутку.

Аналітики прогнозують, що в нинішньому році будуть активно просуватися монітори великого розміру (до 65 дюймів). Почнеться активна комерціалізація проекту Big Format Gaming Display (BFGD), ініційованого Nvidia, HP, Asustek Computer і Acer ще рік тому на CES 2018. Про перенесення початку комерціалізації з літа минулого року на 2019 рік стало відомо в кінці серпня.

Технологія OLED забезпечує високу насиченість кольорів, невелику товщину та в деяких випадках менші витрати енергії. Однак при цьому вона має низку суттєвих недоліків для споживача. Для регулювання яскравості в OLED використовується ШІМ, і при низьких рівнях яскравості пульсації ШІМ перевищують гранично допустимі норми та псують очі. LCD-екрани такого недоліку не мають. Тримати пульсації ШІМ у допустимих межах можна на високій яскравості, але це призводить до швидкого вигоряння екрана – у деяких випадках потрібно кілька тижнів.

Також в OLED-екранів не зовсім чесна роздільна здатність – у них значно більше зелених субпікселів, ніж синіх та червоних. У деяких випадках зелених субпікселів удвічі більше, ніж інших. Один з лідерів виробництва OLED-екранів – Samsung – визнавав, що реальна матриця RGB, як у LCD, в якій кількість субпікселів усіх кольорів однакова, краща за ту, що використовується в OLED.

4 КОМЕНТАРІ

  • Зима! Крысчанин, торжествуя, чрез крымский мост свой продолжает путь.
   Парень, что ты делаешь на украинском сайте? Иди РенТВ почитай.

 1. Крьісчанін насмішив своїм убогим коментарем.
  Нагадав тупий бородатий анекдот:
  – Дивний у них язик. Що означає “Сравні” – він посрав чи не посрав?

 2. У кацапів постійно підгорає, коли чують українську. Але самі ж забувають, що їхня російська пішла від української (наступниця мови Київської Русі – руської або рутинської).
  Вивчи історію, кацап.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я