Середа, 29 Травня, 2024

Ноутбуків Huawei вже не буде, невідомо, чи назавжди

Huawei офіційно повідомив своїх партнерів про зупинку поставок і розробку нових ноутбуків. Про це повідомило видання Digitimes, якому стало відомо, що китайський гігант направив своїм постачальникам листи з проханням зупинити відвантаження комплектуючих. Компанія також попрохала зупинити розробку нових елементів для її лептопів.

Експерти кажуть, що можливі терміни відновлення поставок поки незрозумілі. У Huawei поки немає повноцінної альтернативи процесорам Intel і операційній системі Windows. Ці дві компанії заблокували китайському вендору доступ до своїх технологій.

Ноутбуки Huawei приваблюють користувачів своїм дизайном та можливостями. Так, випущений у 2017 році MateBook X став найлегшим на той час 12-дюймовим планшетним комп’ютером. У 2019 році компанія презентувала MateBook X Pro з цікавою технологією Huawei One Touch для миттєвого обміну даними зі смартфоном. Huawei MateBook X Pro встановив рекорд в 10 мільйонів юанів у продажу протягом 10 хвилин.

Поставки ноутбуків Huawei у 2018 році показали результати 200,7%. З виходом продукту Pro щорічні темпи зростання поставок досягли 277,3%.

На Huawei вже відкрито тиснуть, навіть не турбуючись згадувати недоведені звинувачення у шпіонажі, наприклад, Facebook днями заборонила компанії встановлювати свої додатки «з коробки». Проти китайського гіганта також виступили найбільші технологічні компанії та асоціації. Google позбавив її доступу до нових версій Android, SD Association заборонила використовувати карти microSD, Wi-Fi Alliance позбавив доступу до нових версій Wi-Fi, ARM заблокував доступ до своїх архітектур процесорів.

Експерти вважають, що Huawei стала однією з головних цілей торгової війни між США та Китаєм через її лідерство у 5G. Так, керівна асоціація мобільної індустрії GSMA підрахувала, що європейські стільникові оператори можуть втратити до 55 млрд євро ($62 млрд), якщо відмовляться від розробок Huawei. Це також відкине їх на 18 місяців назад у розгортанні мереж 5G. У GSMA відзначають, що Huawei та її колега ZTE сукупно займають 40% європейського ринку мобільного обладнання.

Бурхливе розгортання послуг та користувацьких апаратів з підтримкою 5G має відбутися впродовж 2019 року. П’яте покоління мобільного зв’язку може дати суттєвий поштовх глобальній економіці. Передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися