Понеділок, 4 Грудня, 2023

Ноутбуки Apple MacBook блокуватимуть майже усі аксесуари USB-C

Операційна система macOS 13 Ventura незабаром блокуватиме невідомі аксесуари USB-C та Thunderbolt за замовчуванням. Нова функція безпеки не дозволить автоматично скористатися вперше підключеними до MacBook аксесуарами. Блокуватимуться майже усі типи гаджетів з USB-C за винятком декількох типів.

Щоб почати користуватися підключеним до MacBook пристроєм користувач повинен буде спершу його схвалити. Для цього ОС показуватиме спливаюче вікно, яке запитуватиме у користувача дозвіл.

Дозволу не потребуватимуть адаптери живлення, автономні дисплеї та підключень до затвердженого концентратора.

Якщо користувач не схвалить аксесуар він не зможе ним користуватися. Однак при цьому підключений девайс продовжить заряджатися. Хоча користувач може це заблокувати.

Операційна система почне запитувати дозвіл на підключення лише для нових аксесуарів. Усі аксесуари, які користувач підключав перед тим, як оновитися на macOS 13, вважатимуться дозволеними.

Якщо користувач впевнений у безпеці USB-гаджетів, він може вимкнути це автоматичне блокування. Для цього він можете змінити конфігурацію безпеки в меню Налаштування системи > Безпека та конфіденційність > Безпека. Початкова конфігурація — Запитувати нові аксесуари. Схвалені пристрої можуть підключатися до заблокованого Mac протягом трьох днів.

Обмеження використання пристроїв USB-C за замовчуванням — це спроба попередити апаратним загрозам. Адже USB-аксесуари мають чип, в який зловмисники можуть записати шкідливу програму.

Дослідники ще в 2014 році показали, що єдиним порятунком від зараженого та шкідливого USB-аксесуару є викинути його. Адже звичайні засоби безпеки виявляються безсилими проти такої апаратної атаки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися