Неділя, 25 Лютого, 2024

Нова нелетальна зброя блокує розмови людей

Військово-морські сили США винайшли новий тип нелетальної зброї. Вона не дозволяє людям розмовляти. Електронний пристрій використовує для цього слабкість людського мозку.

В основі нової зброї acoustic hailing and disruption (AHAD) – нездатність людити промовляти та чути свої ж слова. Пристрій миттєво повторює сказане людиною, що дезорієнтує її настільки, що вона втрачає змогу нормально розмовляти.

Для збільшення ефекту дезорієнтації вимовлені людиною слова повторюються двічі. Один раз миттєво після того, як вона починає говорити, а другий раз – з тривалою затримкою. Це додатково порушує звичне для людського мозку сприйняття мовлення і стає надзвичайно складно продовжувати говорити.

Віддзеркалення звуку проводиться вузьким променем, тому його чує лише ціль, на яку направлена зброя. Оточуючі не будуть його чути, тому дивна поведінка жертви додатково ускладнить комунікацію.

Потужність звукового променя висока, тому для жертви він сприймається як звук на дуже високій гучності. Це додатково викликає головний біль, дзвін у вухах, дискомфорт.

Окрім очевидного використання для боротьби з натовпами на мітингах нова зброя також може використовуватися для маскування кораблів. Система AHAD може імітувати інше положення джерела звуку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися