Вівторок, 23 Липня, 2024

Apple вивчає можливість відмови від ARM на користь відкритої архітектури

Компанія Apple лише рік назад провела докорінну зміну апаратного забезпечення своїх комп’ютерів, перевівши їх з архітектури Intel x86 на архітектуру ARM. Днями з’явилася інформація, що компанія вивчає можливість відмови від ARM та переходу на відкриту процесорну архітектуру.

Інформацію про плани Apple надало оголошення компанії про пошук фахівців, які знайомі з програмуванням для архітектури RISC-V. Компанія також шукає фахівців з досвідом роботи з архітектурою Arm Neon. Фахівець працюватиме у групі Vector and Numerics Group (VaNG), яка підпорядковується групі Core Operating Systems. Ця група займається розробкою різних підсистем в операційних системах iOS, macOS, watchOS, tvOS.

Оголошення Apple не перераховує детально обов’язки майбутнього фахівця в рамках роботи з RISC-V. Але з нього стає зрозуміло, що робітнику доведеться займатися машинним навчанням, машинним баченням, обробкою мови. Опис вакансії також натякає, що Apple уже працює з RISC-V.

Наразі Apple має десятки продуктів в різних лінійках. Від продуктивних пристроїв, таких як ноутбуки MacBook, смартфони iPhone, планшети iPad, телеприставки Apple TV до невеликих пристроїв, таких як Apple Watch, Airpods, Homepod Mini. Усі вони сьогодні базуються на базі процесорів архітектури Arm. Apple також використовує ядра Arm для власних контролерів, таких як T2, W3, U1.

Використання ядер Arm змушує Apple платити ліцензійні відрахування. Зважаючи, що кількість контролерів в гаджетах лише збільшуватиметься, також зростатимуть платежі Apple в бік Arm. Заміна деяких процесорів Arm на чипи з архітектурою RISC-V може щороку заощаджувати Apple мільйони доларів на оплаті роялті. Приблизно з цієї причини виробник накопичувачів Western Digital кілька років назад перейшов в деяких своїх рішеннях на чипи RISC-V.

Інтеграція ядер RISC-V в екосистему Apple вимагає від компанії значної попередньої адаптації програмного забезпечення. Саме для такої задачі потрібні фахівці з RISC-V та векторної архітектури Arm.

Заміна чипів ARM на чипи RISC-V може початися з малопотужних допоміжних контролерів. Користувачі не помітять такого переходу, оскільки основні процесори в гаджетах Apple залишаться чипами ARM. Однак Apple не вперше повністю змінює процесорну архітектуру своїх девайсів. До Intel x86 в комп’ютерах компанії використовувалися чипи IBM Power PC. Цілком можливо, що в наступному десятилітті Apple оголосить про повну відмову від ARM та перехід на RISC-V.

Вигоди переходу на RISC-V

Раніше компанія Apple заявила, що її ARM-процесор Apple M1 є найкращим у світі за продуктивністю на ват. Однак Apple M1, можливо, потіснили з п’єдесталу найкращого: його обганяє чип Micro Magic на архітектурі RISC-V.

Архітектура RISC-V є дуже молодою порівняно з архітектурами Intel x86 та ARM, однак вона активно захоплює ринок. Адже її перевага – відкритість, що дозволяє виробникам гаджетів не залежати від виробників процесорів та володарів прав на архітектуру, таких як Intel, AMD, ARM, Qualcomm, Apple. Експерти прогнозують, що RISC-V дозволить створювати процесори так само вільно, як сьогодні створюються додатки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися