П’ятниця, 19 Липня, 2024

Нова технологія зробила механічні HDD такими швидкими, як SSD SATA

Компанія Seagate змогла значно збільшити швидкість пересилання даних жорстких дисків. Нова технологія Mach.2 зрівняла їхню продуктивність із твердотільними накопичувачами SSD з підключенням за протоколом SATA.

Нове покоління жорстких дисків Exos 2X18 від Seagate є накопичувачами з технологією Mach.2 другого покоління, наповнені гелієм і оснащені подвійними приводами. Вони пропонуються з обсягом 16 ТБ і 18 ТБ з використанням інтерфейсів SATA 6 Гбіт/с або SAS 12 Гбіт/с.

Згідно зі специфікацією накопичувачів, версія SATA забезпечує 545 МБ/с, а накопичувачі SAS забезпечують стабільну швидкість передачі даних 554 МБ/с. Такі цифри є на одному рівні з SSD SATA. Причому накопичувачі Exos 2X18 досягають цього прориву не завдяки надвисокій швидкості обертання шпинделя – це накопичувачі зі швидкістю 7200 об/хв.

Збільшити швидкість передачі в Exos 2X18 вдалося тому, що в кожному накопичувачі розміщено фактично два жорстких диски. На один блок пластин вони виокристовують два приводи зчитувально-записувальних головок. Ці приводи працюють незалежно один від одного, обслуговуючи власний набір пластин.

Кожен привід обслуговує пластини ємністю 9 ТБ або 8 ТБ і це нагадує внутрішнє налаштування RAID 0. Обидва приводи обслуговують запити введення/виведення одночасно через виділені канали даних. Нові диски 2?18 трохи швидші, ніж попереднє покоління, яке отримало назву 2?14.

Згадані вище цифри швидкості передачі даних стосуються послідовної передачі. Однією з областей, де механічні накопичувачі ніколи не будуть відповідати твердотільним, є час пошуку. На твердотільному накопичувачі дані відшукуються практично миттєво, – менш ніж за 20 мікросекунд.

У специфікації Seagate затримка для дисків 2х18 становить 4,16 мілісекунд, що понад у сто разів повільніше. Однак жорсткі диски сьогодні уже не займають нішу основних системних дисків. Їхнє призначення – зберігання даних, і в такій ситуації швидкість доступу вже менш критична.

Seagate не повідомляє, коли диски будуть доступні або скільки вони будуть коштувати. Вони включатимуть п’ятирічну гарантію та розраховані на 2,5 мільйона годин середнього часу напрацювання на відмову (MTBF).

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися