П’ятниця, 1 Березня, 2024

Власники Android отримали кращий захист приватності, ніж на iPhone з інструментом від DuckDuckGo

Пошуковий сайт DuckDuckGo запустив бета-версію інструменту, що дозволяє користувачам захистися від відстеження додатками на Android. DuckDuckGo позиціонує свій App Tracking Protection як щось на зразок Apple App Tracking Transparency для пристроїв iOS, але «навіть потужніший».

Увімкнення служби в програмі DuckDuckGo для Android у розділі «Більше від DuckDuckGo» встановлює локальну службу VPN на телефоні. Вона починає автоматично блокувати трекери в загальнодоступному списку блокувань DUCKDUCKGO. DuckDuckGo каже, що це відбувається без надсилання даних програми на DuckDuckGo або інші віддалені сервери.

Нещодавно Google надав користувачам Android деякі вбудовані в ОС інструменти для запобігання відстеженню. Серед них – схвалення відстеження місцезнаходження для кожного додатка та обмежену відмову від відстеження нативної реклами.

Apple App Tracking Transparency запитує, чи хочуть користувачі блокувати додаткам доступ до ідентифікатора для рекламодавців (IDFA), але додатки все одно можуть використовувати найбільші мережі відстеження в багатьох додатках, щоб краще профілювати користувачів додатків.

Еллісон Гудман, старший менеджер із комунікацій DuckDuckGo, розповіла, що App Tracking Protection потребує дозволу Android на VPN, щоб він міг відстежувати мережевий трафік. Коли він розпізнає трекер зі свого списку блокувань, він дивиться на домен призначення для будь-яких вихідних запитів і блокує їх, якщо вони знаходяться в списку блокувань, а додаток, що надсилає запит, не належить тій самій компанії, що володіє доменом.

Гудман додає, що велика частина даних, зібраних трекерами, не контролюється дозволами Android, що робить App Tracking Protection додатковою пропозицією.

Під час тестування DuckDuckGo було встановлено, що телефон Android із 35 програмами може бачити 1000–2000 спроб відстеження щодня, надсилаючи дані більш ніж 70 компаніям.

DuckDuckGo зазначає, що деякі програми виключені зі списку, оскільки вони потребують відстеження для належної роботи, зокрема браузери та програми, які мають вбудовані браузери.

Захист Apple App Tracking Transparency для пристроїв iOS став інструментом, який дозволив Apple зруйнувати існуючий стан на ринку реклами і захопити його частку собі. Наприклад, Facebook втратила близько $10 млрд доходів від реклами після запровадження App Tracking Transparency на iPhone.

Цікаво, що сама Apple ігнорує налаштування приватності на iPhone і збирає максимально повну інформацію про дії користувачів її продуктів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися