Неділя, 10 Грудня, 2023

За перший комп’ютер – майже мільйон

Хоча з часом комп’ютерна техніка значно втрачає в ціні до повного нуля, з цього правила є винятки, якщо вона раритетна. Один з небагатьох перших комп’ютерів Apple, який зберігся до наших днів, продали на аукціоні в Нью-Йорку за $905 тисяч. Виручена сума значно перевищила очікування – планувалося отримати за машину вдвічі менше.

Цей комп’ютер Apple-1 зібрав один із співзасновників Apple Стів Возняк улітку 1976 року в сімейному гаражі Стіва Джобса. Це був перший персональний ПК, який був повністю готовим до використання та не потребував попереднього збирання.

Аукціон Bonhams розраховував продати цю працездатну модель за ціною від $300 до $500 тисяч. Проте таємний покупець заплатив майже вдвічі більше.

Що стосується самого Apple-1, то його поява не стала проривом, а покупці ним мало цікавилися. Так було до того часу, поки власник магазину електроніки Byte Shop Пол Террелл не заказав у новоспеченої Apple партію з 50 штук. Він їх продав за ціною в $666,66 за кожну машину. Наступну партію в 150 штук розкупили друзі та інші магазини.

З того часу робочими залишилися тільки декілька екземплярів Apple-1. Один з них продали на нещодавньому аукціоні, а інший – на аукціоні у 2012 році за ціною в $374 тисяч.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися