Субота, 13 Липня, 2024

Нове покоління технології швидкого заряджання Quick Charge 4.0+ отримало три функції

Сучасні флагмани з підтримкою технології Quick Charge 4.0 можна заряджати з 0 до 50% за 15 хвилин. Але це не ліміт – днями Qualcomm випустила поліпшену версію 4.0+, яка отримала три додаткові функції.

Charge

Перша називається Dual Charge, яка також була доступна в попередній версії технології, але зараз стала потужнішою. З Dual Charge 4+ зарядний струм розділяється на частини, що зменшує нагрів та знижує майже на 15% необхідний для заряджання час.

Друга функція – Intelligent Thermal Balancing – дозволяє вибирати шлях, яким йде струм. Ця опція направляє струм по найхолоднішому маршруту, щоб девайс та інші елементи не перегрівалися.

Третя функція, яка не має власної назви, призначена для підвищення безпеки швидкого заряджання. З нею Quick Charge 4.0+ може відстежувати, наприклад, температури корпусу мобільника та його конектора. У разі перегріву якогось елемента можливе коротке замикання та пошкодження. Стеження за їхньої температурою дозволяє вчасно помітити проблему та запобігти.

У Qualcomm кажуть, що завдяки цим трьом функціям технологія Quick Charge 4.0+ може заряджати пристрої на 15% швидше. Вона також на 30% ефективніша за попереднє рішення.

Першим смартфоном з новою Quick Charge 4.0+ став апарат Nubia Z17. Девайс має батарею на 3 200 мА*год, процесор Snapdragon 835, 8 ГБ оперативної та 128 ГБ флеш-пам’яті.

Попередня технологія Quick Charge 4.0 вийшла півроку тому. Вона вперше з’явилася в процесорі Qualcomm Snapdragon 835. Ця технологія, за обіцяннями розробника, забезпечує п’ять годин розмов після п’яти хвилин заряджання. З нею мобільник також на 5 градусів Цельсія холодніший, ніж у попередній Quick Charge 3, а також заряджається на 20% швидше чи на 30% ефективніше. Друга версія Quick Charge 2.0, яка була актуальною у 2015 році, дозволяла заряджати смартфон на 50% за 40 хвилин. Для порівняння, звичайна 2-амперна зарядка за цей час поповнює акумулятор лише на 32%, а 1-амперний струм дає лише 22%.

До речі, Google виступає проти технології швидкого заряджання від Qualcomm. Пошуковик рекомендує виробникам Android віддавати перевагу стандарту швидкого заряджання USB-PD. Для стимуляції вендорів Google впроваджує в свою ОС специфікацію Android Compatibility Definition Document (CDD). Її повинен дотримуватися кожен вендор, який хоче використовувати програми від Google.

Хоча зараз Google наполегливо рекомендує не використовувати проприєтарні стандарти швидкого заряджання, деякі експерти припускають, що в майбутньому це може перетворитися на заборону.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися