Середа, 17 Липня, 2024

Смартфони «прикінчать» дзеркальні фотокамери DSLR за три роки – Sony

За словами Sony, якість зображення з телефонів нарешті перевершить показники їхніх однолінзових дзеркальних конкурентів до 2024 року. Президент і генеральний директор Sony Semiconductor Solutions (SSS) Теруші Шімідзу сказав на діловому брифінгу, що «ми очікуємо, що нерухомі зображення зі смартфонів перевищуватимуть якість зображення дзеркальних камер з одним об’єктивом протягом наступних кількох років».

Тож які технології будуть стимулювати зростання телефонних камер? Sony вказує на кілька факторів, зокрема «квантове насичення» та покращення «обробки штучним інтелектом».

Цікаво, що Sony також очікує, що розмір сенсора в телефонах «високого класу» подвоїться до 2024 року. Більші пікселі на цих датчиках дозволять виробникам телефонів застосовувати багатокадрову обробку, яка реалізує нові можливості, включаючи покращені режими Super HDR та масштабування, які поєднують оптику з алгоритмами штучного інтелекту.

Sony також звернула увагу на розвиток своєї «піксельної технології двошарових транзисторів», про яку ми чули минулого року. Вона обіцяє різко покращити динамічний діапазон камер телефонів і допомогти зменшити шум при слабкому освітленні.

Згідно з презентацією Sony, подібні досягнення мають місце і для відео, завдяки вищій швидкості зчитування датчиків наступного покоління, які підтримують відео 8K, багатокадрову обробку (включаючи відео HDR) і загальну реалізацію «обробки штучним інтелектом для відео».

Хоча для Sony досить звично робити сміливі прогнози щодо сектору, в який вона вкладає великі кошти, здається, що в її прогнозах щодо подальшої еволюції телефонних камер за рахунок дзеркальних і бездзеркальних камер є зерно істини.

І це важливо для всіх смартфонів, оскільки відповідно до Statista, Sony володіє 42% світового ринку датчиків зображення для телефонів. У iPhone 13 Pro Max, наприклад, встановлено три сенсори Sony IMX сьомої серії.

Прогнози щодо зникнення DSLR-камер не є новими. Найбільші виробники таких камер Canon і Nikon неявно визнали, що DSLR є застарілим форматом, припинивши випуск деяких моделей. Але останні заяви Sony підкреслюють, що телефонні камери ще мають пройти довгий шлях, перш ніж вони досягнуть технологічної стелі.

Найбільші досягнення останніх років у смартфонній фотографій – багатокадрова обробки, інакше відоме як обчислювальна фотографія.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися