Неділя, 25 Лютого, 2024

Новий додаток наповнить порожні стадіони реальними вигуками фанатів

Напружені моменти у футболі завжди супроводжуються звуками глядачів, які вболівають за гру. Однак через карантин та пандемію коронавірусу матчі нині проходять у незвичній тиші – трибуни порожні. У Японії придумали, як реалізувати віртуальну присутність глядачів на реальних футбольних матчах.

Виробник Yamaha створив віддалену систему підтримки гравців. Глядачі, перебуваючи вдома, направлятимуть свої аплодисменти чи освистування через мобільний додаток на сервер стадіону. Емоції фанатів відтворюватимуть футболістам через гучномовці.

Організатори футбольних матчів можуть запрограмувати в додаток різні типи вираження фанатських емоцій. Інтенсивність вираження визначається кількістю натиснень на екран.

[ Image ] App for Spectators / App for Cheer Squads

Користувачі такого додатка можуть вибирати сектор стадіону, де вони віртуально присутні, та можуть віддалено приєднуватися до масових звукових вигуків. Запускати такі масові акції зможуть визначені користувачі.

Додаток не розроблявся спеціально під карантин – його планували запустити пізніше цього року. Однак через коронавірус програмістам довелося виготовити програму швидше.

У Yamaha кажуть, що тести на стадіоні Ecopa Stadium, який вміщує 51 тисячу глядачів, показали, що 58 динаміків якісно імітують реальний натовп.

Speakers in place at Shizuoka Stadium ECOPA

У майбутньому, кажуть розробники, систему можна використовувати людям, які фізично не зможуть відвідати матч. Також її можна буде застосовувати на музичних концертах, в театрах, комедійних шоу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися