Субота, 13 Липня, 2024

Новий метод ідентифікації власника смартфона – дихнути в гаджет

Дослідники з Університету Кюсю та Токійського університету в Японії запропонували новий метод розблокування смартфонів. Користувачам залишається тільки дихнути на свій мобільник.

Щоб зрозуміти, як працює цей метод, необхідно ознайомитися з кількома термінами. Наприклад, є так званий «електронний ніс», який використовує систему штучних нюхових сенсорів і може аналізувати різні запахи в повітрі та точно ідентифікувати компоненти.

Новий метод ідентифікації для смартфонів використовує електронний ніс. Але як смартфони можуть зрозуміти, що дихання комусь належить?

Виявляється, склад повітря, яке ми видихаємо, дуже складний. Наприклад, коли ми їмо, наше дихання відповідно змінюється. Незважаючи на це, у кожного з нас у диханні є якась унікальна хімія. На думку вчених, повітря, яке ми видихаємо, може використовуватися для визначення деяких захворювань, наприклад діабету.

Дослідження показало, що в повітрі з рота міститься щонайменше 28 сполук.

Вчені використовували 16-канальний датчик запаху, кожен з яких може ідентифікувати декілька запахів. Крім того, вони використовували машинне навчання для аналізу хімічного складу дихання кожної людини.

Показник точності розпізнавання досяг 97,8%. До речі, точність розпізнавання обличчя становить 99,97%, а сканери відбитків пальців працюють з точністю 98,6%.

Масштаби дослідження ще дуже малі, тому потрібні додаткові дослідження технології для початку її комерційного використання.

Усі методи біометричної ідентифікації небезпечні

Існує багато способів біометричної аутентифікації і всі вони використовують ті чи інші унікальні особливості людського тіла. Серед таких методів – розпізнавання райдужної оболонки ока, розпізнавання ДНК, сканування слухового проходу, сканування вен пальців, частоту друкування тощо.

Але всі ці методи не можуть забезпечити ідеальну ідентифікацію. Причина в тому, що в різних ситуаціях їх характеристики можуть змінюватися, що приведе до відмови в аутентифікації. Наприклад, тіло може змінитися внаслідок травми.

Навіть розпізнавання відбитків пальців не є безпечним. У 2017 році деякі вчені створили так званий «універсальний відбиток пальця», який може розблокувати будь-який смартфон. Таким чином, хоча наші відбитки пальців унікальні, все ж є способи перехитрити систему.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися