Четвер, 22 Лютого, 2024

NVIDIA розповіла, скільки потужності не вистачає відеокартам для реалістичної графіки

Комп’ютерники знають спосіб побудувати дуже реалістичне зображення у віртуальному просторі. Це досить простий метод трасування променів – необхідно простежити за кожним променем, що виходить від джерела світла. Глава NVIDIA в бразильському регіоні Річард Кемерон розповів, наскільки потужнішими повинні стати відеокарти, щоб цей метод можна було використовувати в комп’ютерних іграх.

NVIDIA

Кемерон переконаний, що сегмент комп’ютерної графіки стоїть на самому початку свого еволюційного шляху. Щоб реалізувати побудову сцени методом трасування променів в іграх з пристойною швидкодією, сучасним графічним процесорам довелося б підняти рівень продуктивності в сто разів. У сфері віртуальної реальності довелося б підняти продуктивність у сорок разів.

На думку представника NVIDIA, свого піку розвиток комп’ютерної графіки досягне в той момент, коли можна буде надіти окуляри віртуальної реальності й не відчути різниці в реалістичності зображень з навколишньою реальністю.

Щоб віртуальна реальність не відрізнялася від фізичної, необхідно також суттєво попрацювати над дисплеями. Для більшості бюджетних окулярів віртуальної реальності, в які пропонується вставляти власний смартфон, мінімальна діагональ екрана мобільника становить 5 дюймів. При цьому роздільна здатність повинна бути не меншою за Full HD (1080х1920).

Неякісний екран та погане зображення у віртуальній реальності можуть призвести до цілком реальних наслідків. Наприклад, однією з проблем шоломів віртуальної реальності є головний біль та перенапруження очей. Вони виникають через те, що екран знаходиться дуже близько до очей. Щоб стежити за відображеними об’єктами, мозок починає зводити їх в одну точку, що і викликає неприємні відчуття, втому очних м’язів, головний біль.

А ще VR-гаджети викликають морську хворобу. З незвички віртуальна реальність заколисує. Це відбувається через те, що наш вестибулярний апарат звик орієнтуватися на оточення і навіть ніс. Про цей феномен чув майже кожен п’ятий у віці від 18 до 44 років.

До речі, відомо, скільки часу без перерви людина може витримати у віртуальній реальності. Доброволець Дерек Вестерман встановив у 2016 році світовий рекорд із цього. Для свого досягнення він використав гаджет HTC Vive. Доброволець провів у віртуальній реальності 25 годин, що зафіксували представники Книги рекордів Гіннеса. Для цього він вибрав гру Tilt Brush – віртуальний симулятор митця. У цій забавці можна творити будь-які речі, наприклад, малювати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися