Четвер, 30 Травня, 2024

Повернути науку з полиць до життя

Накопичувачі до 50 ТБ, безкровні хірургічні операції, більш екологічні врожаї на полях – це перспективні розробки українських учених, які об’єднує одна спільна риса. Ці та інші проекти залишаються на полицях та не знаходять широкого комерційного вжитку через те, що бізнес про них не знає. «МТС Україна» та організація NDI Foundation вирішили познайомити науковців та підприємців, створивши платформу Tech Today Hub. А вчора в центрі Fedoriv Hub пройшла презентаційна зустріч у рамках цього проекту.

Про необхідність створювати майданчик, який би стимулював науковців та бізнесменів співпрацювати, розповіла президент NDI Foundation Ольга Крупська. Вона на власному досвіді переконалася в можливостях науки та її комерційному потенціалі. «Мене вразило, як команда науковців із 27 осіб розробила для іноземної металургійної компанії нову технологію виробництва алюмінію. Винахід знизив затрати на 13%, що в масштабах великої організації означає мільйони доларів економії чи додаткового прибутку», – навела приклад Ольга.

В Україні бізнес та наука не співпрацюють так тісно – доля наукових розробок у ВВП нашої держави не перевищує 0,1%. І через це ми знаходимося на 76 місці в рейтингу конкурентоспроможності країн. Ось відео з виступу Ольги Крупської з даними про стан науково-технічного розвитку України:

Ось тут на сцені й з’являється майданчик Tech Today Hub, завдання якого – стати свого роду перекладачем між бізнесом та наукою. Його слоган «наука – не стартапи» є, за словами начальника відділу зв’язку з громадськістю «МТС Україна» Вікторії Рубан, невеликою провокацією для привернення уваги.

«Але за ним криється і практичний смисл: академічна наука часто не має проектів, які можна взяти та впровадити у виробництво вже через декілька днів. Проте вона дає більшу віддачу, ніж розробки стартапів, оскільки спирається на наукову базу. Для бізнесу це означає менше ризику порівняно зі стартапами», – пояснила Вікторія у своєму виступі.

У межах Tech Today Hub експерти NDI Foundation, «МТС Україна», а також запрошені фахівці проводитимуть різноманітні семінари та майстер-класи. Вони допоможуть ученим підготувати яскраву презентацію свого винаходу чи технології для зацікавлення інвесторів. Окрім цього, вчені дізнаються, як захищати свою інтелектуальну власність та не втратити її у конкурентному бізнес-середовищі. На цих заходах також обговорюватимуться проблеми сучасної української науки та її просування.

На першій зустрічі Tech Today Hub представники української науки коротко розповіли про свої найперспективніші розробки. Віце-президент Національної академії наук України Анатолій Загородній розповів про стан української науки та її сучасні досягнення. За його словами, наші вчені останнім часом виконали близько 2000 фундаментальних робіт. І результатом є численні інновації, як то електрозварювання живих м’яких тканин, нанобіоматеріали, біосорбенти та багато інших.

Загородній довго перераховував винаходи, про які можна дізнатися з його презентації.

Представники Міністерства освіти і науки України розповіли про програму Європейського союзу Horizon 2020, до якої можуть приєднатися вчені та компанії. Загальна сума фінансування в рамках цієї ініціативи становить близько 79 млрд євро.

Заступник міністра Олег Дерев’янко
Начальник Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України Анна Новосад

 

Про електрозварювання живих м’яких тканин всі подивились невеличкий фільм, до якого хірург Київської міської клінічної лікарні №1 Сергій Подпрятов додав коментарі.

Академік УАН та голосний експерт NDI Foundation Девід Статніков розповів про значимість науки для держави і нагадав про відомих українських вчених. За його словами, головне завдання – зменшити відстань між ученими та інвесторами. «В Україні є наука, – наголосив він. – І якщо їй не допомогти, в України не буде майбутнього».

Ось презентація Статнікова:

Скористатися можливостями, які надає Tech Today Hub, може будь-який науковець чи бізнесмен. Ця платформа підтримає кожну конкретну розробку, яка може дати поштовх до появи наукомістких виробництв на території нашої країни. Експерти сподіваються, що згодом це змінить і загальне сприйняття науки, зробивши її більш престижною та показавши молоді, що це цікаво та вигідно.

Графік зустрічей Tech Today Hub виглядає так:

А стежити за подіями у Tech Today Hub можна на його інформаційному майданчику – порталі TechToday, де для цього ми відкрили новий розділ.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися