Субота, 15 Червня, 2024

Одержимість селфі: як автопортрети стали смертельно небезпечними

Селфі, або автопортрет на камеру, – річ, що відома майже від початку ери фотографії. Однак часом такий знімок може бути небезпечний для життя, особливо якщо за цим стоїть бажання зробити «кадр століття». Журналісти Mashable навіть підрахували, що цього року було безпечніше плавати поряд з акулами, ніж робити селфі.


Не обійшла стороною ця модна, але смертельно небезпечна тенденція й Україну. Із нещодавнього можна згадати травневий випадок в селі Смільно Львівської області, де 13-річна школярка залізла на дах поїзда і попросила подружок сфотографувати її на камеру. Замість красивих знімків дівчинка отримала найпотужніший удар струмом. У дитини опіки I-II ступеня 70% тіла. Приблизно тоді ж постраждав ще один підліток у Київській області: 12-річний хлопчик заліз на дах вагона заради кадрів. Отримавши розряд струмом у 27 тисяч вольт, дитина померла в лікарні. У вересні від ураження струмом на даху вагона також загинув 18-річний студент одного з київських вищих навчальних закладів. Молодий чоловік відпочивав разом зі своїм близьким товаришем і вирішив сфотографуватися на мобільний телефон верхи на електропоїзді.

Українські державні служби поки лише констатують сумну статистику селфі, а ось в інших країнах вже б’ють на сполох. У Росії, наприклад, міністерство внутрішніх справ випустило пам’ятку, як правильно робити автопортрети:

А білоруське МВД випустило соціальний ролик:

Причиною смертельних наслідків експерти називають бажання зробити унікальний кадр, і тому люди готові йти на небезпеку. Ось кілька прикладів подібних спроб:

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися