Понеділок, 27 Травня, 2024

Одна опція Wi-Fi ставить ваш смартфон та дані під загрозу

Користувачі можуть втратити свої дані, такі як логіни та паролі від акаунтів, через стандартне налаштування Wi-Fi у смартфоні. Мобільники мають опцію автоматичного приєднання до мереж Wi-Fi. І це може становити загрозу, оскільки девайс може автоматично підключатися до публічної мережі Wi-Fi.

Публічні мережі Wi-Fi є одним з великих каналів витоків даних. До цих мереж можуть приєднуватися усі бажаючі, а також хакери можуть клонувати такі мережі.

За дослідженнями антивірусної компанії McAfee, значна частина власників смартфонів обирають підключення до публічного Wi-Fi замість використання мобільного інтернету з власного рахунку. Близько 50% з них роблять це при першій можливості.

Підключення до публічної точки доступу Wi-Fi дозволяє заощадити мобільний трафік та менше хвилюватися, що він раптово закінчиться і доведеться замовляти додаткові платні пакети мегабайтів.

Однак публічні мережі Wi-Fi становлять загрозу витоку приватних даних. І опція автоматичного приєднання смартфона до точок доступу лише збільшує цю загрозу.

«Одним з найбільш небезпечних налаштувань в наших телефонах є автоматичне приєднання, – каже експерт з цифрової безпеки компанії NordVPN Данієль Маркусон. – Ця функція допомагає телефону автоматично підключатися до бездротової мережі після першої авторизації в ній. Вона заощаджує кілька секунд в день, але наражає гаджет на небезпеку. Тому її вимкнення є дуже рекомендованим».

Смартфон з активною функцією автоматичного підключення до Wi-Fi підключається до мережі автоматично щойно опиняється в радіусі її дії. Мережа визначається за її ідентифікатором SSID. Будь-хто може встановити однаковий SSID та перехоплювати дані.

«Припустимо, ви відвідали своє улюблене кафе та вручну підключилися до мережі Wi-Fi з назвою Starbucks WiFi. Ви знаєте, що ця мережа належить кафе і має нормальний рівень захисту. Ви відчуваєте, що боятися нічого. Але наступного дня зловмисник запускає мережу-двійника з однаковим SSID і коли ви приходите в кафе ви не знаєте, до якої мережі автоматично підключиться ваш смартфон», – пояснює Маркусон.

Експерт радить вимкнути функцію автоматичного підключення. Це вбереже від випадкового підключення до мереж без паролів. Також він рекомендує використовувати мобільний інтернет з власної SIM-картки замість публічних точок Wi-Fi в барах, кафе та інших місцях.

Якщо ж потрібно використати саме публічний Wi-Fi, тоді варто попередньо запустити VPN. VPN шифрує дані, що не дозволяє їх легко аналізувати при перехопленні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися