Вівторок, 18 Червня, 2024

Олександр Глущенко з Dune HD: Чому за контент треба платити

Технологічні зміни в телебаченні приходять у всьому світі, але в Україні є особливості, що їм заважають. Які саме – нам розповів експерт з телебачення Олександр Глущенко (він вже розповідав про зміни, що телебаченню несуть із собою ІР-технології, та про те, як на це відреагує телереклама).

Потрібні гроші

Як насправді буде розвиватися ТБ на українському ринку, залежить від інвестиційної привабливості останнього і платоспроможності українців. Чим більше в країні буде грошей, тим швидше будуть впроваджуватися нові технології та сервіси. Зараз людям, які виросли в СРСР, поки складно пояснити, що телеконтент коштує грошей, що потрібно дотримуватися авторського права, що творчий продукт – це такий же продукт, як чашка, ковбаса або проїзд у метро, за нього теж потрібно платити. Ще потрібно пояснювати, що оплата переглядом реклами – це одна модель, але якщо хочете більш якісні програми, тоді треба платити.

У світі розвиваються ОТТ-сервіси, які дають доступ до таких catch-up-технологій. Наприклад, доступ до 100 телеканалів, ефір яких записаний на 7-14 днів. Але там послуга дається комплексно: телебачення і відеосервіс. Наприклад, якщо Megogo хоче бути ще успішнішим, у нього повинна з’явитися телетрансляція, і ці сервіси (ТВ + відео) зобов’язані між собою інтегровано перетинатися.

У нас розвиток теле-, відеосервісів зупиняє піратство. Ще далеко не всі люди готові платити за те, що можна завантажити/подивитися в мережі інтернет. Але коли це буде коштувати невеликих грошей, і ці гроші у населення будуть, то відеосервіси почнуть окупатися.

Моделі відеосервісу бувають різними. Або ти за окрему плату отримуєш доступ до всієї бібліотеки, і там вже дивись або не дивись. Або за абонплату дивись все, що є, але якісь нові надходження ти купуєш за системою a la carte. Наприклад, з’явився фільм, який я хочу подивитися, але не в кінотеатрі, а вдома. Я розумію, що квиток у кінотеатр коштує 100 грн, і якщо мені нададуть такий сервіс вдома за 100 грн, то я ним скористаюся. Особливо, якщо лінь кудись їхати чи я живу від найближчого кінотеатру за 50 км.

Чому контент має бути захищеним

Але це спрацює, якщо цей контент буде технічно і технологічно захищений, щоб його не вкрали. Тоді все буде простіше. Адже дистрибуція також еволюціонує. Раніше фільм завжди з’являвся спочатку в кінотеатрах, потім – на відеокасетах, DVD-дисках, Blu-Ray, зараз на платних інтернет-сервісах, платних преміальних каналах, потім – на платних загального користування, і вже потім – на громадських телеканалах. Іноді шлях, який фільм проходив через ці сходинки, міг займати рік-два.

Зараз цей період дуже скорочується. Років десять тому прем’єра будь-якого фільму спочатку була в США і трохи згодом – в інших країнах. Зараз прем’єра йде одночасно скрізь, тому що технологічно фільм можна дуже швидко вкрасти. Вранці на НВО з’явилася нова серія «Ігор престолів», а ввечері її в якісному дубльованому вигляді пірати викинули в Мережу і на цьому заробили. Тобто, якщо контент буде захищений, то така модель має право на життя.

3 КОМЕНТАРІ

  1. С нашими зарплатами и задранными ценниками за контент только и платить))))

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися