Неділя, 16 Червня, 2024

Сенсорні екрани отримали тактильні відчуття

Незалежно від роздільної здатності та кількості кольорів, сучасний дисплей у смартфоні все одно відчувається, як холодне скло. Однак це може змінитися завдяки розробці науковців Microsoft, які працюють над екраном з реалістичною тактильною віддачею. Це означає, що коли на ньому зображені кнопки, вони будуть відчуватися на дотик саме так, як кнопки. При цьому відміна розробки Microsoft від інших в тому, що вже є реальний робочий прототип, а не лише дизайнерська ідея.

Автор новинки, дослідниця Хонг Тан, займається проблемою відсутності тактильних відчуттів у сенсорних екранах уже понад 13 років. Робочий прототип такого екрана складається з декількох шарів матеріалу, який захищений гнучким склом. При подачі на нього струму він вигинається, а коли користувач натискує в таке місце, то для нього це виглядає, як клік фізичної кнопки. Окрім цього, дослідники представили прототипи екранів, в яких одна частина відчувається, як наждачний папір, а інша має виїмку для зручнішого прокручування контенту.

Сіра зона на екрані відчувається шершавою, а цятки мають виїмки для прокручування

Основна проблема такого дисплея сьогодні – це відсутність програм, які б продемонстрували його переваги користувачам. Одна зі сфер, де можуть з’явитися такі екрани, – це гаджети для інвалідів. Тан саме співпрацює з відповідною групою у Microsoft для створення відповідних програм.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися