Четвер, 13 Червня, 2024

П’ять речей, які MacBook Pro все ще не надає

Минуло понад 200 днів від релізу оновленої лінійки MacBook Pro. Ці 14-дюймові і 16-дюймові гаджети сколихнули фанатів, адже в них Apple повернула багато чого, що прибрала у попередніх поколіннях, а також надала нові технології. Однак нові MacBook Pro не ідеальні – ось п’ять речей, яких не мають ці ноутбуки.

1. Підтримка 4K-дисплеїв 120 Гц

Через п’ять років після видалення порту HDMI на MacBook Pro компанія Apple у 2021 році повернула цей широко використовуваний мультимедійний інтерфейс. На жаль, порт HDMI, який повернувся, не є топовим – це порт HDMI 2.0 замість новішого порту HDMI 2.1.

Технологія HDMI 2.1 дозволила б порту запускати дисплей 4K з частотою оновлення 120 Гц. У сучасному стані порт HDMI 2.0 на поточному MacBook Pro підтримує лише дисплей 4K з частотою оновлення до 60 Гц.

Рішення Apple не підтримувати 4K на 120 Гц цілком могло бути засноване на обмеженнях пропускної здатності, але підключення дисплеїв Thunderbolt/USB-C призводить до аналогічної максимальної частоти оновлення.

Згідно з Apple, моделі MacBook M1 Pro підтримують до двох зовнішніх дисплеїв з роздільною здатністю до 6K при 60 Гц, тоді як моделі M1 Max підтримують до трьох зовнішніх дисплеїв з роздільною здатністю до 6K і один зовнішній дисплей з роздільною здатністю до 4K.

2. Підтримка SD-карт UHS-III

У своїй спробі заспокоїти фотографів і виробників відео Apple повернула слот для карт SD, якого не було в MacBook Pro з 2015 року. Але й тут компанія заощадила, впровадивши більш повільне рішення. Слот не підтримує карти UHS-III, які пропонують читання і швидкість запису до 624 МБ/с. Наявний слот надає лише до 250 МБ/с передачі даних, що навіть менше 312 МБ/с, на яку теоретично здатний стандарт карт UHS-II, на які розрахований слот.

3. Порт Ethernet

Кажуть, що Apple не додала порт Ethernet до свого останнього MacBook Pro, бо стандартний порт Ethernet товщий, ніж корпус ноутбука. Але ж уже давно є тонкі ноутбуки, які вирішили цю проблему, застосувавши порт-трансформер.

У своїх професійних ноутбуках вартістю 2000 доларів Apple навіть не використала власне рішення – розмістити порт Ethernet в адаптері живлення останнього 24-дюймового iMac. Apple стверджує, що ця «крута нова інновація» дозволяє користувачам тримати свої робочі столи менш захаращеними, при цьому насолоджуючись перевагами Ethernet. Відсутність подібного порту на блоку живлення MacBook Pro видається ще більш дивною.

4. Підключення до мережі 5G

Lenovo, Samsung, Acer, Dell і HP пропонують ноутбуки з підключенням до 5G, але жоден Mac в лінійці ноутбуків Apple наразі не підтримує стільниковий стандарт. Те ж саме не можна сказати про лінійку iPad від Apple, оскільки LTE-версії iPad Pro і iPad mini легко доступні.

5. Підтримка Wi-Fi 6E

Деякі кажуть, що Wi-Fi 6E все ще надто новий, щоб він ще вартував підтримки Apple. Контраргументом є те, що Google Pixel 6 і Samsung Galaxy S21 Ultra вже відповідають стандарту, і користувачі зазвичай оновлюють свій смартфон набагато частіше, ніж ноутбук.

Wi-Fi 6E пропонує функції та можливості Wi-Fi 6, включаючи більш високу продуктивність, меншу затримку та більш високу швидкість передачі даних, розширені в діапазоні 6 ГГц.

З початку 2021 року – за місяці до виходу нового MacBook Pro – півдюжини маршрутизаторів і мережевих систем включали останній діапазон Wi-Fi 6E.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися