Як на Android мати швидкий доступ до реального рівня сигналу мобільної мережі

Деякі телефони, наприклад, можуть при однаковому рівні сигналу в -110 dBm відображати повну шкалу паличок, а інші – лише половину. Хоча при такому рівні сигналу зв’язок нестійкий і може обірватися щомиті. В інших випадках оновлення паличок на екрані відбувається раз на 10-15 хвилин.

Майже кожен користувач смартфона був у ситуації, коли на екрані всі «палички» сигналу, але сайти не відкриваються, і браузер видає, що немає з’єднання. Смартфони на Android вже давно не показують правдивий рівень сигналу, а з 2019 року Google дозволить мобільним операторам взагалі прибрати цей показник з очей. Дізнатися реальний рівень сигналу можна в налаштуваннях смартфона, але до відповідного пункту меню важко швидко дістатися. Ось як мати реальний рівень сигналу стільникової мережі постійно у швидкому доступі.

Рівень сигналу вимірюється в dBm – це одиниця співвідношення корисного сигналу до шуму. Найкраще значення буде приблизно -50 dBm. Значення -110 dBm та нижче означають, що телефон щомиті може обірвати мережеве з’єднання. Гарантована втрата мережі відбувається при показаннях близько -120 dBm.

Індикатор у вигляді паличок дає лише приблизне уявлення про поточний рівень сигналу, адже лише одному виробнику відомо, скільки одиниць dBm припадає на кожну паличку індикатора. Деякі телефони, наприклад, можуть при однаковому рівні сигналу в -110 dBm відображати повну шкалу паличок, а інші – лише половину. Хоча при такому рівні сигналу зв’язок нестійкий і може обірватися щомиті. В інших випадках оновлення паличок на екрані відбувається раз на 10-15 хвилин.

Щоб подивитися рівень сигналу в dBm, зайдіть у налаштування смартфона та перейдіть у розділ «Про телефон». Знайдіть меню «Статус» або «Мережа» – залежно від прошивки воно може по-різному називатися. Далі тапніть на підменю SIM-картки або гортайте вниз, поки не побачите пункт «Рівень сигналу».

Отримати значення рівня сигналу в статусному рядку Android допоможе утиліта Signal Notification (free). Вона має лише три кнопки: увімкнути відображення рівня сигналу, вимкнути його та налаштування з вибором кольору шрифту. Якщо після активації додаток не показує рівень сигналу в dBm, спробуйте змінити спосіб зчитування цього параметра, натиснувши клавішу Toggle.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я