Понеділок, 15 Квітня, 2024

Підрахували економічний поштовх для планети від впровадження 5G

П’яте покоління мобільного зв’язку може дати суттєвий поштовх глобальній економіці. Передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років. Це за умови, що 5G використовуватимуть не лише люди, але й роботи та інші пристрої, кажуть експерти GSMA – головного куратора мобільної індустрії.

Однією з головних перешкод на шляху до глобального впровадження п’ятого покоління зв’язку є законодавство. Країнам необхідно спершу гармонізувати стандарти в області міліметрового зв’язку. Деякі країни, наприклад, Південна Корея чи США, вже виділили цей спектр мобільним операторам, створивши для них можливості тестування нового покоління зв’язку.

Інші країни рухатися в цьому напрямку має підштовхнути Світова конференція радіокомунікацій (WRC). Це орган ООН, який збереться наступного року в Єгипті, і, за словами представника GSMA Бретта Тарнутцера, вона буде дуже важливою для індустрії. «Саме ця гармонізація проявить економіку масштабу, – каже експерт. – Вона зменшить затрати та пришвидшить розгортання по всьому світу».

У GSMA рекомендують за підсумками WRC прийняти використання для 5G частотних діапазонів 26, 40 та 66-71 гігагерц.

Телеком-оператори останніми роками не так швидко нарощують свої прибутки. Однією з причин є інтернет-сервіси для спілкування, для яких оператори є «трубою» для передачі. При цьому такі сервіси не несуть витрат на підтримання телеком-інфраструктури.

Телеком-індустрія бачить порятунок у 5G, який може стати не лише транспортом для інформації зі смартфонів. Він також може стати основою для нового покоління послуг – індустріальної автоматизації, віддаленої хірургії, віртуальних нарад тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися