Неділя, 14 Квітня, 2024

Пістолети дзвонитимуть по допомогу

Коли правоохоронець дістає свою зброю, це означає високу критичність ситуації, і в нього може не бути можливості викликати підмогу. Замість нього це зробить його пістолет, який самостійно подзвонить у диспетчерський центр та затребує допомогу. Подібну технологічну новинку вже випробовують поліцейські Каліфорнії та Техасу.

Основою такої зброї зі зв’язком є розроблений компанією YardArm чіп. Він вбудовується в рукоятку пістолета та відстежує, коли його беруть до рук. У разі такої ситуації він за допомогою стільникової мережі передає географічні координати власника та стан зброї. У наступних версіях розробники чіпу обіцяють також додати відстеження того, куди направлений ствол. Зібрану інформацію потім можна переглядати в диспетчерській поліцейського відділку чи на смартфоні.

Сенсор YardArm (показаний зеленим кольором) монтується в рукоятку пістолета

Охоронці правопорядку вже давно цікавляться подібними можливостями зброї, оскільки це спрощує їхню роботу. Виробники пістолетів намагаються задовольнити цю вимогу. Так, Беретта пропонує сенсор i-Protect, який встановлюється на передній частині зброї та записує дані з її використання. А виробник нелетальної зброї Taser пропонує поліцейським також головні камери для документального запису подій.

Розробка YardArm проходить випробування у поліцейських відділеннях міст Санта-Круз та Карролтон. Поки що її роботу перевіряють на спеціальних полігонах, а не під час рутинної роботи. Самі поліцейські позитивно оцінюють новинку та кажуть, що вона не заважає виконанню обов’язків.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися