П’ятниця, 1 Березня, 2024

Лікарі-голограми перевірили здоров’я астронавтів на МКС

Астронавти Міжнародної космічної станції пройшли незвичне медичне обстеження. Їхнє здоров’я контролювала команда лікарів, яку телепортували в космос у вигляді голограм. Група на чолі з льотним хірургом NASA доктором Йозефом Шмідом і Фернандо Де Ла Пенья Льяка та генеральним директором постачальника програмного забезпечення Aexa Aerospace, були першими людьми, яких коли-небудь голопортували із Землі в космос.

«Це абсолютно новий спосіб людського спілкування на величезних відстанях, – сказав Шмід у заяві. – Крім того, це абсолютно новий спосіб дослідження людини, коли наша людська сутність може подорожувати за межі планети. Нашого фізичного тіла там немає, але наша людська сутність абсолютно там».

Шмідт розповів, що неважливо, що космічна станція рухається зі швидкістю 28 000 кілометрів на годину на орбіті 400 км над Землею. Голопортований може повернутися на Землю через три хвилини.

Медичні бригади голопортували на станцію 8 жовтня 2021 року. Використовуючи камеру Microsoft Hololens Kinect і персональний комп’ютер із користувацьким програмним забезпеченням Aexa, астронавт Європейського космічного агентства Томас Пескет, який у той час перебував на борту станції, провів голорозмову з Шмідтом та Де Ла Пенья.

Як працювали голограми

Технологія голопортації працює за допомогою спеціалізованої технології захоплення зображень. Вона реконструює, стискає та передає живі 3D-моделі людей. Ця технологія поєднується з HoloLens – гарнітурою змішаної реальності, яка має датчики, оптику та технологію голографічної обробки, щоб дозволити власнику побачити зображення голограми або навіть увійти у віртуальний світ.

Завдяки об’єднанню двох систем користувачі на орбіті можуть не тільки бачити учасників голограми, але й чути й взаємодіяти з ними. Технологія не нова, але ніколи не використовувалася в середовищі, яке є настільки складним, та коли користувачі так далеко один від одного.

За даними NASA, ця нова форма зв’язку є попередником для більш широкого використання голограм у майбутніх космічних місіях. Далі агентство планує спробувати двосторонню голограмну комунікацію, за допомогою якої вони надсилатимуть на Землю голограму космонавтів, а також голограму користувачів, які перебувають на Землі.

За даними NASA, можливі майбутні застосування технології голограм у космосі є далекосяжними. Ця технологія може підтримувати все, починаючи від передового лікування, підтримки місії або навіть з’єднувати астронавтів з їхніми родинами на Землі. Ця технологія також може виявитися особливо корисною для майбутніх подорожей у глибокий космос з екіпажем до таких місць, як Марс, де, як ми знаємо, астронавти зіткнуться зі значними проблемами в спілкуванні та затримками.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися