Понеділок, 11 Грудня, 2023

Як в іграх на смартфоні бачити значення кадрів за секунду (FPS)

Коли на комп’ютері здається, що він гальмує, і гра йде недостатньо плавно, можна встановити одну з десятків програм для відображення кількості кадрів за секунду. На Android подібне також можливе, але, як це часто буває на цій ОС, – через «чорний хід». Утім, встановити лічильник FPS в іграх не складно, а інформації він дає багато. Наприклад, за просіданням FPS можна знати, коли девайс перегрівся або яку роздільну здатність та якість графіки встановити, щоб отримати найвище значення FPS і швидкість гри.

Щоб дивитися, з якою швидкістю відтворюється гра, можна скористатися програмою GameBench. Вона працює навіть на телефонах без рут-доступу. Однак особливість Android в тому, що ця ОС не дозволяє користувачеві відображати лічильник кадрів над іншими програмами. Тому для першого налаштування знадобиться ПК.

Завантаживши GameBench з Google Play, запустіть його і переходьте по екранах-підказках. На останньому екрані буде пропозиція завантажити компонент GameBench для Windows.

У телефоні перейдіть у налаштування в розділ «Для розробників». Якщо цей корисний розділ у гаджеті ще не активований, тоді необхідно зайти в розділ «Про девайс» та з десять разів тапнути на номері збірки. У розділі «Для розробників» необхідно активувати режим налагодження по USB.

Підключивши гаджет кабелем до ПК, необхідно запустити завантажений на комп’ютер компонент GameBench для Windows. Це активує можливість відображення FPS в програмах на Android. Більше для роботи GameBench комп’ютер не потрібен.

На гаджеті Android запустіть GameBench та виберіть програму, в якій потрібно подивитися FPS. Додаток запитає дозвіл на відображення над іншими програмами. Натисніть «Активація», щоб відразу відкрився відповідний пункт у налаштуваннях гаджета.

Для зупинки відображення лічильника FPS можна натиснути кнопку STOP зліва або вийти з програми.

Гаджет для експериментів надано магазином MOYO.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися