П’ятниця, 14 Червня, 2024

Поліція опановує шкідливі програми

Правоохоронці збираються боротися з кіберзлочинністю її ж інструментами – шкідливим програмним забезпеченням. Таку практику вже впровадила поліція майже 30 країн, повідомив експерт з комп’ютерної безпеки Мікко Хіппонен на конференції з кібербезпеки Black Hat, яка цими днями проходить у Лас-Вегасі. Подібне шкідливе програмне забезпечення поліція використовує за його прямим призначенням: вона заражає ним комп’ютери та смартфони підозрюваних, щоб відстежувати їхні дії, пересування та переговори.

Автор каже, що правоохоронці США та Німеччини вже багато років з дозволу суду використовують подібну тактику для отримання додаткової інформації. Тепер до них приєдналися європейські та азіатські колеги, наприклад, зі скандинавських країн. Усього ж, за їхніми підрахунками, таку практику впровадила поліція майже 30 країн. Експерти кажуть, що із часом у судах будуть все частіше використовуватися докази, отримані шляхом зараження гаджетів підозрюваних шкідливим ПЗ.

Подібний підхід спрощує правоохоронцям роботу, проте Хіппонен вважає, що це сумнівна практика, яка може призвести до порушень цивільних прав та свобод. «Фінляндія ухвалила закон, який дозволяє поліції заражати комп’ютери користувачів вірусами, – каже він. – Якщо такі інструменти будуть використовуватись, ми повинні це публічно обговорювати».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися