Вівторок, 23 Липня, 2024

Поліція знатиме, де ловити зловмисників «на гарячому»

Поліції скоро не потрібно буде розшукувати злочинців, адже вона знатиме, де скоюватимуть злочини. Дослідники зі США розробили новий тип програмного забезпечення, який прогнозуватиме такі дані. Це ПЗ прораховуватиме, де може статися злочин, і направлятиме більше співробітників правоохоронних органів у ці райони.

Нове рішення називається Predictive Policing (поліція передбачення) і вже використовується деякими поліцейськими управліннями – в Лос-Анджелесі, Чикаго й Атланті. Великі компанії, такі як IBM, також розробляють подібне ПЗ для поліцейських. Але PredPol розробила невелика фірма Santa Cruz з Каліфорнії.

PredPol працює досить просто. Знаючи дані про вже скоєні злочини, програмне забезпечення прогнозує, в якому місці більша ймовірність порушення закону. Ці передбачення відображаються вони на карті Google як червоні квадрати розміром 153х153 метри. Ідея полягає в тому, що якщо співробітники зосередять свою увагу на зону, у якій найбільша ймовірність скоєння злочину, це допоможе знизити загальний рівень злочинності в районі.

Керівники департаментів поліції, які вже випробували PredPol і подібні системи, стверджують, що вони працюють. Наприклад, у Департаменті поліції Норкроссі штату Джорджія заявляють, що після початку використання ПЗ відсоток скоєння квартирних крадіжок і грабежів знизився на 15-30%.

Але деякі скептики сумніваються, що прогностичне ПЗ насправді працює так, як його рекламують. За їхніми словами, більшість злочинів вписуються тільки в напіврегулярну модель. Серйозні, але низькочастотні злочини, наприклад, терористичні акти, не мають конкретної схеми, що робить їх набагато складнішими для прогнозування.

Ще одне побоювання щодо роботи такого ПЗ – у районах, що населені національними меншинами. За допомогою такого програмного забезпечення служби правопорядку будуть витрачати більше часу на пошуки злочинців у неблагополучних районах.

За матеріалами: Geektimes, Fusion

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися