Четвер, 13 Червня, 2024

Померлу жінку «оживили» на її власному похороні

Приблизно за 40 доларів кожен може оживити себе на власному похороні. Саме так вчинила жінка: вона розмовляла з плакальницями на власному похороні. Нове «голографічне» відео на основі штучного інтелекту дозволяє скорботним близьким брати участь у двосторонній розмові з померлою бабусею.

Марина Сміт, яка померла в червні у віці 87 років, змогла з’явитися як голограма на своїй похоронній службі незабаром після її кремації в Бебворті, Ноттінгем 29 липня.

Пані Сміт виголосила коротку промову про своє життя та духовність і відповіла на запитання членів родини, які були присутні на церемонії.

Технологія, загальнодоступна у Великобританії, була створена її сином, доктором Стівеном Смітом, співзасновником і генеральним директором лос-анджелеської компанії StoryFile.

Доктор Сміт сказав, що голограма «шокувала» присутніх і відповів на запитання «новими деталями та чесністю».

StoryFile створює цифровий клон суб’єкта, використовуючи 20 синхронізованих камер для запису відповідей на серію запитань. Потім експерти обробляють відзнятий матеріал, позначаючи кліпи та використовуючи його для навчання штучного інтелекту, який може давати відповіді на ці запитання природною мовою.

Готовий продукт потім завантажується на платформу StoryFile, з якою можна взаємодіяти після смерті людини. Ті, хто відвідує похорони, можуть поговорити зі своєю близькою людиною, оскільки технологія створює ілюзію розмови в реальному часі.

Запущений у 2017 році StoryFile спочатку був призначений для збереження історій тих, хто пережив Голокост, та інших історичних діячів, перш ніж його використовували на похоронах.Особа, яка хоче створити StoryFile, спочатку вибере теми, про які, на її думку, захочуть запитати її друзі та родина, наприклад стосунки чи таємниці дитинства.

Потім вони дадуть відповіді на 75 із 250 000 потенційних запитань двохвилинними відеовідповідями, які можна перетворити на їхній цифровий аватар.

Він не вкладає слова в уста людини, як відео з дипфейком, але якщо він не має відповіді, голограма спонукатиме інквізитора запитати щось інше.

Минулого року компанія працювала з Вільямом Шатнером із «Зоряного шляху» над створенням його голограми, яка, за його словами, допоможе «зберегти його пам’ять і спадщину для прийдешніх поколінь».

З ним зможуть розмовляти наступні покоління. Не аватар, не глибокий фейк, а справжній Вільям Шатнер, який відповідає на їхні запитання про своє життя та творчість.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися