Субота, 22 Червня, 2024

Як прискорити завантаження Windows 11

Ваш ПК з Windows 11 запускається занадто повільно? Ви можете внести кілька змін. Ви можете покращити час завантаження Windows 11, увімкнувши швидкий запуск, вимкнувши непотрібні програми у списку програм для запуску та змінивши свій диск HDD на SSD.

Увімкніть режим швидкого запуску Windows 11

Швидкий і безпроблемний спосіб зменшити час завантаження комп’ютера з Windows 11 — увімкнути швидкий запуск.

Увімкнувши цю функцію, слід звернути увагу на те, що не всі оновлення Windows правильно встановлюватимуться. Це тому, що швидкий запуск не повністю вимикає машину. У таких випадках перезавантажте ПК, а не вимикайте його, і оновлення встановляться без проблем.

Щоб активувати швидкий запуск, запустіть Панель керування на своєму ПК. Ви можете зробити це, відкривши меню «Пуск», знайшовши «Панель керування» та вибравши цей пункт у результатах пошуку.

Коли відкриється панель керування, виберіть «Система та безпека».

У розділі «Параметри живлення» виберіть «Змінити призначення кнопок живлення».

На наступній сторінці вгорі натисніть «Змінити параметри, які зараз недоступні». Потім увімкніть параметр «Увімкнути швидкий запуск (рекомендовано)» і виберіть «Зберегти зміни».

Швидкий запуск тепер увімкнено на вашому ПК. Наступного разу, коли ви вимкнете та знову ввімкнете комп’ютер, ви побачите, що він запуститься трохи швидше.

Видаліть програми зі списку автозапуску Windows 11

Ще один спосіб прискорити час завантаження Windows 11 — вимкнути автоматичний запуск небажаних програм.

Для цього запустіть диспетчер завдань на вашому ПК. Ви можете зробити це, клацнувши правою кнопкою миші значок меню «Пуск» і вибравши «Диспетчер завдань».

У диспетчері завдань у верхній частині натисніть вкладку «Автозавантаження».

На вкладці «Автозавантаження» ви побачите список програм, які автоматично запускаються, коли ви вмикаєте комп’ютер. Знайдіть програми, які не повинні стартувати одразу під час запуску ПК. Потім клацніть правою кнопкою миші кожну програму та виберіть «Вимкнути».

Ви повинні бути обережними, щоб не порушити роботу служб, на які ви покладаєтеся. Наприклад, якщо ви вимкнете Dropbox або Google Drive, ваші файли не синхронізуватимуться автоматично.

Замініть HDD на SSD і додайте RAM

Сучасні комп’ютери із Windows 11, швидше за все, уже використовують SSD (твердотільний накопичувач). Однак якщо у вас старіша машина, вона може досі використовувати повільніший HDD. Замініть його на SSD і ваш комп’ютер почне запускатися помітніше швидше.

Ви також можете додати оперативну пам’ять, адже якщо її бракує, Windows зберігає дані у віртуальній пам’яті на SSD чи HDD. Це робить комп’ютер дуже повільним.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися