Популярний додаток Greenify для заощадження енергії на Android може зникнути за 30 днів

Окрім Greenify постраждають також менеджери паролів, у яких функція автозаповнення використовувала можливості для інвалідів

Часи «вільного» Android завершуються: слідом за гаджетами Google взявся регулювати додатки. Пошуковий гігант заборонив створену ним можливість, без якої смартфони можуть втратити звичну функціональність. Однією з перших жертв став популярний додаток для заощадження енергії Greenify, якому Google дав 30 днів для виправлення коду або його приберуть з магазину Google Play Store.

Greenify

Додаток Greenify дозволяє визначити і перевести в сплячий режим фонові процеси і сервіси. Особливо часто мобільному пристрою не дають «спати» саме сервіси від Google. За допомогою Greenify подібні служби можна налаштувати так, щоб вони працювали лише в потрібний час та не витрачали даремно енергію решту часу.

Для своєї роботи Greenify використовував створений Google інструмент додаткових можливостей для інвалідів, який можна знайти в меню «Доступність» у налаштуваннях Android.

Розробник додатка пояснив, що доступ до можливостей для інвалідів потрібен під час сплячого режиму. За його словами, це не є ключовою точкою Greenify, тому додаток продовжить працювати.

Однак програміст стурбований майбутнім відкритості Android. «Я не знаю, чи команда Google Play представляє також ставлення команди Android у Google. Якщо так, тоді це погана новина для всіх розробників, коли Google почне використовувати свою владу, вирішуючи, хто правильно використовує Android API», – каже він.

Окрім Greenify постраждають також менеджери паролів, у яких функція автозаповнення використовувала можливості для інвалідів. Без неї менеджери паролів не можуть отримати доступ усередину іншого додатка, щоб вставити пароль. Щоб пом’якшити це питання, Google розробила фреймворк Autofill для функції автозаповнення. Пошуковий гігант при цьому зобов’язав усі менеджери паролів пройти його сертифікацію.