П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Поштарів 20 років відправляли за грати через помилку в програмі

Британська поштова компанія Post Office майже 20 років відправляла своїх співробітників за грати, а в деяких випадках поштарі вчиняли самогубство. Працівників пошти звинувачували в крадіжці грошей загальним обсягом десятки тисяч британських фунтів. Однак лише нині 39 фігурантам таких справ вдалося довести, що вони не винні, а проблема знаходиться в програмному забезпеченні Horizon, яке використовувала пошта.

Звинувачення в крадіжках руйнувало життя поштарів. Деякі з них втрачали сім’ю, іншим забороняли проводити час з дітьми. Одній з постраждалих поштарів Джанет Скіннер заборонили бачитися з її двома дітьми протягом дев’яти місяців. Жінку звинуватили у крадіжці 59 000 фунтів стерлінгів. Також вона втратила можливість влаштуватися на роботу через кримінальне минуле.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Іншу поштарку відправили в тюрму коли вона була вагітна. Ще один поштар вчинив самогубство після того, як програма показала, що він втратив 100 000 фунтів стерлінгів. За кілька місяців працівник, що його замінив, також стикнувся зі звинуваченнями у крадіжці грошей.

Програмну систему Horizon створила японська компанія Fujitsu в 199 році. Вона стала джерелом інформації для кримінальних звинувачень 736 поштарів Post Office протягом 2000 та 2014 років. Система повідомляла, що акаунти, якими керували ці працівники, мають нестачу грошей. Деякі робітники намагалися закрити цю недостачу власними грошима, бравши кредит під заставу свого житла.

Зараз Post Office працює над тим, щоб фінансово компенсувати постраждалим вчинені їм збитки. Компанія в 2019 році виплатила гроші 555 постраждалим. Усього в справі фігурує 2400 людей.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися